11 листопада День пам’яті загиблих у Першій світовій війні

11/11/2016
титулкаЦього дня об 11 годині гармати затихли на Західному фронті. 11 листопада 1918 року було підписано Комп’єнське перемир’я, що завершило Першу світову війну.

 

Сьогодні країни Європи згадують тих, хто віддав своє життя в Першій світовій війні, і всіх, хто помер в усіх війнах та збройних конфліктах з тих пір.

 

Перша світова війна була війною безпрецедентної жорстокості.

 

Для поколінь, які воювали ціна війни була катастрофічною. Війна втягнула у свою орбіту ¾ населення планети. Вартість війни – це небачені досі втрати: 70 мільйонів чоловік були мобілізовані і приблизно 10 мільйонів загинуло. Цивілізаційний вплив тотальної війни був настільки значним, що Перша світова війна не завершилася підписанням Версальського мирного договору, а призвела до Другої світової війни — наймасштабнішого військового конфлікту в історії людства.

 

Бойові дії проходили не лише в Європі, а й в Африці, Палестині, Месопотамії. Воюючі сторони билися на морі і, вперше – в повітрі і під водою. Війна перекроїла карту Європи, Африки та Азії.

 

День закінчення Першої світової війни у багатьох країнах є державним святом і відзначається під різними назвами. У  Франції, Бельгії та Новій Зеландії – «День перемир’я», у Великобританії, Канаді, Австралії – «День пам’яті загиблих у Першій світовій війні». У США це «День ветеранів».

 

They shall grow not old, as we that are left grow old:
Age shall not weary them, nor the years condemn.
At the going down of the sun and in the morning
We will remember them.
«For the Fallen» by Laurence Binyon


 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт