Де шукати волонтерські можливості: огляд ресурсів

11/08/2015
Допомагати людям із різних куточків планети і натомість отримувати досвід, можливість мандрувати та нові цікаві знайомства – все це сьогодні можливе через волонтерство. «Студвей» зібрав ресурси, де можна знайти корисний для себе волонтерський проект в Україні та за кордоном.

Міжнародні ресурси

Global Volunteers

Міжнародна некомерційна організація, яка має спеціальний консультативний статус при ООН. На ресурсі зібрана широка база довго- та короткострокових можливостей. Ви зможете, наприклад, десь на Шрі-Ланці вчити дітей розмовної англійської чи допомагати місцевим розбудовувати місто.

YouthNetworks

Одна з найпопулярніших баз актуальних вакансій волонтерства різного типу в Європі та в деяких країнах Латинської Америки. Цей портал зазвичай використовують для пошуку ЄВС-проектів – довготривалого волонтерства, що фінансується Європейською комісією.

Окрім цього, тут присутні пропозиції щодо короткострового волонтерства та можливостей стажування в різних країнах. На ресурсі дуже зручний пошук: обираєте тип волонтерства, країну та шукаєте проект. На головній сторінці також висвітлюються можливості, дедлайн яких добігає кінця.

European Youth Portal

Тут, на відміну від YouthNetworks, ви знайдете не лише актуальні волонтерські вакансії, які фінансуються Єврокомісією, а й ті, які лише планують подавати на розгляд. Тобто якщо ви хочете поволонтерити після університету, а вам ще рік вчитися, на цьому порталі можна заздалегідь обрати для себе можливість. На ресурсі також зібрана база акредитованих ЄВС-організацій.

Maldiinfo

Портал, де відібрані найцікавіші волонтерські можливості світу. Тут можна знайти не тільки «реальне» волонтерство у певній країні, а й віртуальне – наприклад, писати блоги про події в Україні для французького чи німецького видання.

Help exchange 

База людей, яким потрібна волонтерська допомога у сільському туризмі. Концепція проста – ви допомагаєте на фермі/громадському центрі/саду десь, скажімо, в Іспанії 3-4 год на день, а натомість отримуєте безкоштовне житло та їжу. Оскільки програма неофіційна, то всі витрати, пов’язані з візою, волонтер покриває самостійно.

ферма

WWOOF

Аналог Help exchange. На сайті зібрано понад 50 країн світу, люди в яких пропонують допомагати на волонтерських засадах на органічних фермах, а натомість хочуть отримати можливість пожити в чужій країні. Плюс таких програм − відсутність дедлайну. Ви самостійно домовляєтеся з людьми.

Idealist

Інтерактивний сайт і спільнота, створена для людей і організацій, що займаються побудовою кращого світу. На ресурсі зібрано багато можливостей стажування та пропозицій різнопланового волонтерства. Багато проектів проходять у США. Через зручний пошук ви зможете обрати для себе проект за типом, часом і місцем проведення.

Service Civil International

Одна з найбільших у світі міжнародних волонтерських організацій, де зібрана велика база міжнародних літніх волонтерських таборів. На сайті понад 1 000 пропозицій таборів у різних країнах тривалістю 2-4 тижні. Аби подати заявку, вам слід звернутися в українське представництвоорганізації.

Волонтерство в ООН

База волонтерських ініціатив у країнах-членах ООН. До кожного проекту тут свої вимоги: досвід у певній сфері, знання мов, громадянство тієї чи іншої країни. Є можливість стати онлайн-волонтером.

Betobe

Мережа волонтерства, де можна знайти пропозиції перекладів і створення веб-сторінок. Ви також можете надавати різноманітну мовну й лексичну допомогу. Усе в онлайн-режимі. Окрім цього, є змога переглянути базу цікавих проектів і долучитися до якогось із них.

WorldWide Volunteering

Організація, що допомагає людям різного віку займатися волонтерською роботою. На ресурсі WorldWide Volunteering ви знайдете велику базу різноманітних волонтерських можливостей в усьому світі.

Goeco

Портал із можливостями специфічного волонтерства у сфері екології чи гуманітарної допомоги в усіх куточках планети. За це слід заплатити реєстраційний внесок (різний у кожній країні). У Європі наразі доступні проекти лише у 5 країнах. Схожий ресурс з екологічним волонтерством –Greenvolunteers.

волонтер

Українські ресурси

Інститут суспільних ініціатив

Українська організація, через яку можна поїхати на довготривалий проект у Європу чи знайти волонтерську можливість в Україні. Організація постійно запускає нові проекти та набирає волонтерів у різні відділи: юридичний, інформаційний та інші. Тут, до слова, також можна пройти університетську практику.

Спілка Форум

Українська організація з багаторічним досвідом у міжнародних волонтерських проектах. На порталі ви зможете знайти список міжнародних волонтерських таборів, стати волонтером у вітчизняних дитячих і соціальних проектах, а також поїхати на довгострокове волонтерство.

Unistudy

Обширений портал, де ви знайдете відібрані модераторами актуальні можливості волонтерства в Україні та за кордоном. Тут також є пропозиції тренінгів і стажувань.

Ресурсний центр Гурт

Масштабний портал, створений для інформування громадянського суспільства. На ресурсі ви знайдете актуальні вакансії волонтерства в українських, міжнародних організаціях і вакансії Європейської волонтерської служби.

studway.com.ua

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт