Дискусія на тему «Друга світова війна крізь призму жіночого досвіду» в НаУКМА

09/06/2016

 

Women-war-book-cover

6 червня у Центрі польських та європейських студій НаУКМА відбулася панельна дискусія на тему «Друга світова війна крізь призму жіночого досвіду» за участі упорядників та авторів збірника наукових праць «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» (Київ, 2015, за наук. ред. Г. Грінченко, К. Кобченко та О. Кісь), який було презентовано у рамках дискусії.

Зустріч стала можливою завдяки тісній співпраці Інституту народознавства НАН України, Української асоціації дослідників жіночої історії, Української асоціації усної історії, Центру польських та європейських студій НаУКМА, Кафедри соціології НаУКМА, Студентської феміністичної організація FemSolutions за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Фото Heinrich Böll Foundation

Фото Heinrich Böll Foundation

Учасниці дискусії:

Юлія Попова, координаторка програм Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, вивчала семіотику культури у Тартуському університеті.

Катерина Кобченко, к.і.н., наук. співроб. КНУ імені Тараса Шевченка

Тетяна Пастушенко, к.і.н, старша наук. співроб. Інституту історії України НАН України

Олеся Хромейчук, PhD, наукова співробітниця Університету Східної Англії, (University of East Anglia).

Модераторка: Тамара Марценюк, к. соц. н., доцентка кафедри соціології НаУКМА.

Захід відвідав волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.

Громадянська ініціатива «Пам'ятаємо. Пишаємося. Переможемо»

Громадянська ініціатива «Пам’ятаємо. Пишаємося. Переможемо»

Учасниці зустрічі переконані, що історія Другої світової війни на теренах Східної Європи не буде всебічно висвітленою та осмисленою без дослідження проблеми жіночого досвіду.

У центр наукового обговорення були поставлені раніше маловідомі, а подекуди і табуйовані теми – жінки як військовий ресурс, жіноцтво в УПА, гендерні аспекти підпілля та партизанського руху, досвід примусової праці у Третьому Рейху, радянські жінки-військовополонені. Дослідження таких особливостей саме жіночого досвіду дає змогу переосмислити суть та спадок Другої світової війни, дозволяє з більшим розумінням поглянути на події російської агресії на сході України через викриття пропагандистських міфів та ідеологічних штампів, які нині успішно актуалізуються у суспільній свідомості.

Видання збірника наукових праць здійснене у співпраці Інституту народознавства НАН України, Української асоціації дослідників жіночої історії, Української асоціації усної історії, за фінансової підтримки  Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Інформація про збірник представлена на сайті «Україна модерна».

DruckФонд імені Гайнріха Бьолля є німецьким політичним ліво-ліберальним фондом, близьким до Партії Зелених («Союз 90/Зелені») Німеччини і являє собою частину європейського зеленого руху. Фонд має самостійний юридичний статус і є неприбутковою, незалежною, громадською організацією. Діяльність Фонду фінансується здебільшого за рахунок Федерального уряду Німеччини. Він проводить свою діяльність як в Німеччині, так і за її межами. Його організаційна структура включає 16 земельних фондів в самій Німеччині та 28 закордонних представництв, які ведуть діяльність в 60 країнах на 4 континентах.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт