Досвід участі у програмі EVS волонтера ГО «Поруч»

06/03/2016

Волонтер ГО «Поруч» Майя Сергієнко ділиться власним досвідом участі в програмі EVS:

 

“Ти молодий та амбітний? Хочеш змінити буденне життя на щось нове? Готовий працювати, отримуючи досвід та нові емоції? Тоді програма EVS саме те, що ти шукаєш!

Що таке EVS?

EVS (European Voluntary Service) – волонтерська програма, яка є частиною більш глобального проекту Erasmus+. Фінансується Європейським союзом з метою розвитку толерантності, глобального розуміння світу, солідарності молоді, а також підвищення рівня соціальної активності громадян країн Європейського союзу та країн-партнерів.

PA180042Програма реалізується протягом терміну від двох місяців до одного року. Одна людина може взяти участь лише у одному такому проекті. Для відстежування цього, а також для організації всього процесу функціонування проекту створено сайт.

Саме на цьому сайті ти можеш знайти необхідну інформацію про існуючі проекти, акредитовані організації, необхідні документи, але краще про все по порядку…

Що мотивує?

Перервати свій існуючий план життя та вирватися із звичного кола практично на рік не є простим кроком, тому твоя мотивація має бути достатньо суттєвою. Важливо, що EVS не вимагає професійних навичок в тій сфері, де ти працюватимеш, а отже тематика проекту може бути розвитком твого хобі, або просто заняттям, якого потребує душа.

Так, наприклад, я після закінчення бакалавріату в економічному ВНЗ вирішила 9 місяців працювати в дитячому садочку. І я вважаю, що це найкреативніше місце з усіх можливих варіантів. Тому що саме з дітьми ти можеш реалізувати всі свої мрії: від графіті і циркових виступів до музичного гурту і спортивних змагань! Отож, всі хто шукає креативності кожного дня – вам саме до дитячих садочків!

Хто може брати участь?

Амбітна і відкрита особа, віком від 18 до 30 років, яка раніше не брала участь у даній програмі.

Перші кроки до проектуP2140425

Перед будь-якими діями необхідно визначитись з тематикою проекту, країною (країнами), в які хотілося б потрапити. В цьому допоможе той самий вище вказаний сайт.

Хочу зазначити, що тематика є не менш важливою, ніж країна, оскільки цілий рік займатись справою, яку терпіти не можете – важко, а може й неможливо. І це не принесе очікуваного результату ні вам, ні організаторам.

Перше, що потрібно, це знайти Відправляючу організацію. Перелік таких можна знайти все на тому ж сайті, обрав в пошуку «Ukraine» та «Sending organisation». Для того, аби працювати по цій програмі організації отримують спеціальну акредитацію, а отже вони знають, що робити, та можуть допомогти тобі практично в будь-яких питаннях. Моєю Sending organisation стала NGO «Іскра». Ця організація вже давно працює з EVS-волонтерами. Прекрасна підтримка та вирішення всіх моїх проблем, щиро рекомендую!

Далі необхідно написати своє CV (резюме) з вказанням досвіду навчання, роботи, короткою особистою інформацією. Пам’ятайте! Неважливого досвіду не буває, хоча спрямовувати перелік активностей варто саме в напрямку тематики проекту. Потім пишемо Motivation Letter, це звичайний мотиваційний лист, але теж не забувайте притримуватись тематики проекту. Цей лист не має бути надто офіційним, а більш теплим і дружнім. Можна додати фотографії, або навіть записати відео-презентацію. В цьому пункті можна реалізувати всю свою фантазію.

ыыПошук самого проекту

Далі необхідно визначитись з третьою стороною, а саме тою організацією, котра прийматиме волонтера – Receiving organisation. Перелік таких, відповідно до країни або тематики проекту можна знайти тут.

Є два способи, аби потрапити на проект. Перший – шукати безпосередньо об’яву з пошуку волонтера (такі можна знайти і на цьому сайті, а також в усіх соціальних мережах), другий – відправляти свої документи із зазначенням знайденої Відправляючої організації до всіх Приймаючих організацій у певній країні з певною тематикою проекту (з власного досвіду, цей спосіб є більш дієвим).

Що отримуємо під час проекту

Далі залишається тільки очікування, тому що підготовка до проекту займає певний час, навіть після затвердження кандидатів. За необхідності, програмою оплачуються підготовчі курси (але в моєму випадку такого не було). Також надається візова підтримка (кошти за візу повертаються), також оплачуються витрати на дорогу до місця проведення проекту та назад (є певні ліміти, але вистачає). Волонтеру оплачується житло, громадський транспорт, харчування (сума залежить від країни, в Польщі – 400 злотих/місяць), кишенькові гроші (в Польші 85 євро/місяць), курси мови тої країни, до якої потрапили. Також оформлюється страхування, зараз це – Cigna insurance.

І звичайно, отримуємо неоціненний досвід, нереальну кількість нових знайомств, можливість до подорожей, практику мови, розвиток особистості!”

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт