Експерт ВГО «Поруч» – учасник Форуму «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку»

22/07/2017

20 липня 2017 року експерт ВГО «Поруч» і проекту «Голос громад» Мельник Оксана взяла участь у масштабному Форумі «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку», який пройшов на Тернопільщині за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Форум ініційовано Тернопільською обласною державною адміністрацією за підтримки Мінрегіонів та проектів міжнародної технічної допомоги. Захід відбувався в контексті реалізації в Україні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень.


На Форумі були присутні донори, які працюють в Україні – Рада Європи, GIZ та інші. Крім того, до участі уфорумі були запрошені представники центральних органів виконавчої влади, заступники голів обласних державних адміністрацій, відповідальних за реформу децентралізації, голови об’єднаних територіальних громад, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги у сфері проведення реформи.

Представник Ради Європи, спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації влади Даніель Попеску озвучив успіхи й недоліки процесів децентралізації.


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що в основі реформ загалом та децентралізації зокрема лежить лідерство як на державному, так і на регіональному рівнях та на рівні громад. Зокрема, очільник Уряду визначив наступні приорітети процесів децентралізації. По-перше, – завершення процесу об’єднання територіальних громад, і принципово, щоб це об’єднання залишалося добровільним. Другий пріоритет – створення на регіональному рівні моделі ефективного управління. Третій – проведення секторальних реформ, в результаті яких отримаємо якісну освіту як систему підготовки українців до нових реалій, а також – якісну систему охорони здоров’я. Насамперед планується змінити модель фінансування цієї галузі, відходячи від політики підтримки закладів охорони здоров’я як таких, а натомість інвестуючи безпосередньо у лікування українців. Наступний пріоритет – місцевий економічний розвиток. П’ятий пріоритет – залучення громадян до прийняття рішень. Крім того, Прем’єр зазначив, що ефективність реформ залежить від ефективного й конструктивного діалогу влади та громади

Під час проведення заходу були названі області, де процеси децентралізації проходять успішно: це, зокрема, – Тернопільська, Дніпропетровська, Хмельницька та інші; а також і такі, де спостерігається певний супротив – зокрема, Харківська, в якій працюють експерти проекту «Голос громад».

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт