Фестиваль громад відбувся в Святогірську

01/04/2017

29-30 березня 2017 року громади Донецької та Луганської областей – учасники ініціатив Міжнародної організації з міграції, фінансованих Урядом Японії, зібралися на Фестивалі громад в Святогірську.

Захід зібрав близько 250 учасників, які ділилися своїм досвідом соціального згуртування, планували, як зробити проекти своїх громад стабільними та довготривалими, та насолоджувалися виступами талановитих танцюристів і співаків із Донбасу, а також майстрів Українсько-японського центру  – Володимира Лазуткіна (японська флейта), Олени Гребенюк (оперний спів), Хітоші Накамури (японська каліграфія).

«Наші країни розташовані дуже далеко одна від одної, але наші народи мають однакові цінності та дух», – сказав Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі, відкриваючи фестиваль.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зазначив, що проекти на кшталт впроваджуваних МОМ допомагають людям ставати відкритішими до світу та одне до одного, «формувати простір довіри і чесності в громадах». «Дуже добру методику застосовують японці разом із МОМ: вони формують середовища небайдужих активістів, вчать їх працювати із проектами, вчать працювати в групах. Навчившись робити це, люди будуть формувати нові проекти. І не тільки за кошти іноземних донорів, але й за кошти своїх підприємців та за кошти з бюджетів громад», – додав пан Жебрівський.

Із 2016 до березня 2017 року, загалом 20 громад у
Луганській та Донецькій областях отримали користь від фінансованого Японією проект МОМ із соціального згуртування. Було відновлено 12 соціальних закладів – міських та районних бібліотек, будинків культури, центрів дитячої та юнацької творчості. Загалом проект приніс користь близько 30 тис. людей, які взяли участь у заходах соціального згуртування та зараз користуються відновленими об’єктами соціальної інфраструктури.

У рамках нового фінансованого Японією проекту МОМ, що стартує цієї весни, вищезазначені 20 громад отримають подальшу підтримку у сфері соціального згуртування. Додатково дев’ять громад буде відібрано для допомоги у відновленні соціальної інфраструктури та підтримки впровадження їхніх планів із розбудови довіри та підтримки діалогу поміж членами громади.


Консультаційну та менторську підтримку громадам, що беруть участь у проекті, надають експерти Всеукраїнської громадської організації “Поруч”. Також наші експерти долучилися до організації та проведення Фестивалю громада – ведучою заходу була Христина Гиренко, а Марія Тищенко, Олег Лащук, Ганна Скитьова, Оксана Мельник, Олександр Длугопольський провели для активістів тренінги з використанням кейс-методів, мозкового штурму, симуляційних вправ.

Одним з результатів Фестивалю став Меморандум “Донбас 2020“:


ФОТОЗВІТ


За матеріалами iom.org.ua

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт