Інтелектуальний воркшоп за організації ГО «Поруч»

28/01/2016

DSC_0501.JPG10048026-27 січня 2016 року у приміщенні ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» за підтримки Шведського Інституту та Посольства Швеції в Україні відбувся Інтелектуальний воркшоп «Роль академічної науки в соціальних інноваціях та соціальному підприємництві». Організаторами заходу виступили Громадська організація “Поруч”, Кафедра політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана, інформаційним партнером – сайт «Освітні тренди» www.edu-trends.info.

Учасниками воркшопу були викладачі вищих навчальних закладів, молоді науковці, студенти, учасники громадських організацій та фахівці, зайняті у сфері сталого розвитку, соціальних інновацій та соціального підприємництва, які приїхали з різних регіонів країни. Шведський Інститут у ході заходу також повідомив про грантові можливості для викладачів, аспірантів, студентів.

Тематичний напрям першого дня Інтелектуального воркшопу – «Інновації, сталість та регулювання». Головні спікери: Фредрік Бьорк – викладач дисципліни «Соціальні інновації та наука про навколишнє середовище» кафедри міських досліджень Університету Мальме, Швеція; та Том Нільссон. Ph.d. – викладач Університету Мальме, Швеція.

Фредрік Бьорк запропонував до уваги учасників цікаві лекції на теми «Соціальні інновації, сталий розвиток та держава», «Соціальні інновації та соціальне підприємництво», обґрунтував актуальність та навів можливі варіанти реалізації порушеної проблеми у реальне життя на прикладі власного досвіду – створення соціального підприємства Yalla Trappan. У 2014 році Фредрік Бьорк був частиною команди, яка розробила «Правила екосистем для соціальних інновацій в Швеції» – ініціативи, що фінансується VINNOVA, інноваційним агентством шведського уряду.

За круглим столом учасники обмінялися ідеями і здобутками в сфері досліджень та імплементації концепції сталого розвитку, проаналізували практику здійснення соціальних інновацій та налагодили нові зв’язки між учасниками програми.

Тема другого семінару: «Роль академічної науки в соціальних інноваціях та соціальному підприємництві», який відбувся 27 січня.

Том Нільссон у своїй лекції наголосив на важливості співпраці університетів, громадських організацій та держави. Співпраця між муніципалітетами, громадськими організаціями, університетами на локальному рівні, як зазначив Фредрік Бьорк, веде до змін на глобальному рівні. Слід відмітити, що активну участь у воркшопі взяв міський голова міста Каховка – Андрій Дяченко

Ще одним не менш цікавим спікером був Маріан Вонгрей, гість з Словаччини, який поділився своїм досвідом у сфері соціальних інновацій та їх ролі у сучасному житті його країни. Ця проблема не залишила учасників воркшопу байдужими, тому всі активно долучилися до обговорення.

Хочемо висловити щиру подяку нашим гостям з Швеції і Словаччини за цікаві лекції та всіх учасників за небайдужість до піднятих проблем в царині соціальних інновації. Дякуємо за підтримку та сподіваємося на тісну і плідну співпрацю у майбутньому.

Чай “Аскольд” люб’язно забезпечив ті-брейки заходу.

Волонтери ГО “Поруч” – Надія Говорун та Анастасія Смірнова провели гостям цікаву екскурсію містом.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті та в групі у Фейсбук щодо наступних заходів. Будемо раді Вас бачити знову! До нових зустрічей!

DSC_0591.JPG100480

Матеріали конференції

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт