«Історія на замовлення: Україна і посткомуністичний простір» лекція Георгія Касьянова

26/10/2016
Фото Центр польських та європейських студій НаУКМА

Фото Центр польських та європейських студій НаУКМА

20 жовтня гостем Центру польських та європейських студій НаУКМА (вул. Волоська 10) став Георгій Касьянов – історик, професор, наукові інтереси якого зокрема торкаються питань історичної політики та політики пам’яті.

Лектор акцентував увагу на зростання інтересу політиків до минулого і спроби використання його в теперішньому для задоволення сучасних потреб. У сучасному світі історія стала інструментом політичних технологій.

Лектор характеризував основні ознаки історичної політики в країнах Східної Європи, їх спільні та відмінні риси порівняно з Заходом. Також виступ автора торкнувся визначення концепції «конфлікту інтерпретацій» минулого та «історичної політики».

У ході презентації доповідач поділився авторським визначенням «політики пам’яті».

На думку Касьянова, довгий час потенціал історичної політики був захований за спиною держави у свою чергу інформаційна революція призвела до втрати державою монополії на історичну політику.

Лектор визначив цілі історичної політики (боротьба за владу, легітимація влади, конструювання минулого, вирішення або створення конфліктів тощо) та охарактеризував її головних акторів (державні органи, суди, недержавні організації, церква, місцеві громади, медіа, інформаційні мережі, історики).

Георгій Касьянов – історик, доктор історичних наук, професор, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ, професор кафедри історії Києво-Могилянської академії.

Наукові зацікавлення: новітня історія України, інтелектуальна історія, історія ідей, історична політика, теорії нації та націоналізму.

Мова зустрічі: українська.

Захід відвідав волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.

Центр польських та європейських студій НаУКМА – культурно мистецький центр, що сприяє розвитку, взаємодії та обміну між надбанням європейського, польського на українського суспільства.
Фото Роман Неколяк

Фото Роман Неколяк

Фото Центр польських та європейських студій НаУКМА

Фото Центр польських та європейських студій НаУКМА

Фото Роман Неколяк

Фото Роман Неколяк

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт