Конференція “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету”

31/05/2017

З 1-3 червня 2017 року за організаційною та медіа-підтримкою ВГО “Поруч” у місті Києві у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться Конференція “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету”. Головними організаторами ІІІ Міжнародної конференції виступають Спілка дослідників вищої освіти України у партнерстві з сайтом Освітні тренди.

Мета конференції — обговорення та розгляд проблем розбудови ефективного академічного середовища в Україні та організаційних прорахунків у розвитку управлінської практики світового рівня. Під час проведення конференції будуть досліджуватись ключові недоліки та негаразди у культивації в Україні високого рівня поваги до автономності, доброчесності, академічної свободи, інституційної звітності та прозорості університетської діяльності, довіри до викладача, ефективного самоуправління студентських організацій і творчого пошуку. Окремо будуть розглянуті питання залежності інноваційного духу та досягнень вищого навчального закладу від рівня управлінської компетентності, відкритості університетської адміністрації до вільного обговорення назрілих проблем задля спільного їх вирішення, поваги до критики та альтернативної думки у вищій освіті. Буде висвітлено загальні тренди десовєтизації освітніх процесів в Україні, зокрема оцінено поточний стан і перспективи впровадження найкращих інституційних практик глобально-конкурентних університетів Заходу і Сходу.

Під час конференції буде проведено три семінари, які будуть організовані партнерами Конференції – Університетом Альберти, Канада (проект RIDRU), та Гонконзьким університетом (проект Десовєтизація вищої освіти). Перший семінар планується для наукових рецензентів, передусім досвідчених науковців, які бажають поліпшити свої навички критичного мислення та аналізу в частині огляду дослідницьких статей, проектних пропозицій та інших академічних ініціатив, поширених в сучасній глобальній спільноті дослідників. Другий семінар буде присвячений удосконаленню навичок написання огляду літературних джерел. Дослідникам напередодні Конференції буде запропоновано протягом декількох тижнів здійснити деяку підготовчу роботу, пов’язану з ознайомленням із міжнародними літературними джерелами. Згодом вони візьмуть участь у невеликій груповій дослідницькій дискусії, у ході якої канадські та гонконзькі дослідники ознайомлять українських колег з сучасними техніками і методиками виконання конкурентного огляду літературних джерел для публікування у світових наукових журналах. Третій семінар у форматі дискусії буде проведено для місцевих і міжнародних організаторів та спонсорів наукових досліджень у сфері вищої освіти на пострадянському просторі, у ході якого буде розглянуто ключові виклики і довгострокові перспективи у цій сфері. У ході конференції відбудеться і традиційний громадсько-політичний круглий стіл, участь в якому в якості ключових спікерів візьмуть очільники і представники Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, відомих вітчизняних та міжнародних громадських організацій, інші публічні особи.

Дізнатись більш детальну інформацію про конференцію можна за посиланням: http://www.edu-trends.info/cher-ukraine-conference-2017/.

Запрошуємо українських та іноземних інтелектуалів, освітян і дослідників обговорити ці та інші питання під час ІІІ Міжнародної конференції “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету”.

 

Джерело: http://www.edu-trends.info/cher-ukraine-conference-2017/

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт