Консультанти МОМ – поруч!

16/06/2017

У рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» консультанти Міжнародної організації з міграції – експерти ВГО «Поруч» Марія Тищенко, Олег Лащук, Арсен Келічавий, Олександр Длугопольський провели триденні тренінги в двадцяти громадах різних регіонів України: Дрогобич, Івано-Франківськ, Ізюм, Новомосковськ, Павлоград, Куп’янськ, Чугуїв, Мелітополь, Приморськ, Луцьк, Маріуполь, Балаклія, Бердичів, Вінниця, Бердичів, Енергодар, Турійськ, Бориспіль, Тернівка, Суми.

Проект впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу.


Триденний тренінг із соціальної взаємодії, проектного менеджменту та розвитку громад впродовж періоду березень-червень 2017 року включав: симуляційні та рольові ігри, лекції, вправи, відео-кейси на соціальну тематику. Про способи комунікацій громади, влади і бізнесу представники ініціативної групи дізнались з таких практичних вправ та ігор як: «Громадські слухання», «Різні свободи», «Щаблі влади», «Вибори» тощо. Учасники вчились обирати лідера, виявляти способи управління, приймати колективні рішення через різноманітні процедури голосування, шукати компроміси, відділяти головні цілі від другорядних, під час виконання завдань проявляли вміння налагоджувати комунікативні зв’язки із людьми різного віку, соціального статусу, світогляду. Також учасникам було запропоновано прийняти активну участь у дискусіях, щодо різноманітних соціальних експериментах, з метою виявлення ключових проблем у спілкуванні. Цікавою темою стала для учасників – гендерна тематика та суспільний вибір.

Представники ініціативних груп дізналися про ключові положення у написанні проектів із стратегічного розвитку громад та шляхів інтеграції внутрішньо-переміщених осіб, етнічних меншин та людей із інвалідністю в активне суспільне життя приймаючої громади. Ініціативні групи проаналізували потреби своїх громад, особливості взаємодії із місцевою владою та обговорили успіхи та складнощі інших соціальних проектів, які були реалізовані в Україні. Експерти МОМ віддали перевагу інтерактивним методам роботи та неформальному підходу до навчання людей різного віку та соціального становища, що допомогло створити дружню атмосферу протягом усіх днів тренінгу та згуртувало учасників.


Проект надає фінансову підтримку для інтеграції ВПО у приймаючі громади, які стали його бенефіціарами. Громади-учасниці провели серйозну роботу із соціальної інтеграції, виявлення внутрішніх проблем та перешкод розвитку, прописали основні методи досягнення намічених цілей на календарний рік, протягом якого реалізовуватимуть свої активності та отримуватимуть необхідні засоби від МОМ.

Проект триватиме до червня 2018 року та охопить тридцять п’ять громад, мешканці яких отримають необхідні ресурси для згуртування в освітньому, культурному, спортивному, екологічному та інших напрямках соціальної взаємодії.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт