Круглий стіл “Якісна журналістика в час війни та кризи – Між пропагандою та звинуваченнями в брехні”

07/12/2016
Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus

Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus

29 листопада у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулася масштабна дискусія присвячена ролі журналістики у часи війни та кризи, боротьбу з пропагандою та відповідальність журналіста перед громадянами та державою. Захід організований Фондом Фрідріха Науманна за Свободу.

З вітальним словом до гостей заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, керівниця відділу Фонду Фрідріха Науманна із питань міжнародних програм для журналістів і мас-медіа Андреа Нюссе та керівниця Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусі Міріам Космель.

Учасники панельної дискусії:

Сузанна Шпан, автор книги «Образ України в Німеччині – роль російських мас-медіа. Як Росія впливає на німецьку громадськість» («Das Ukraine-Bild in Deutschland: Die Rolle der russischen Medien»).

Олівер Більгер, вільний журналіст, м. Берлін.

Пьотр Андрусечко, керівник офісу видання «Gazeta Wyborcza» в Києві.

Олег Панфілов, експерт у галузі інформаційної політики та організатор контрпропаганди в Грузії 2008 р.

Модератор: Валерій Іванов, Президент Академії української преси.
Susanne Spahn, facebook

Susanne Spahn, facebook

Олег Панфілов, twitter

Олег Панфілов, twitter

Oliver Bilger, twitter

Oliver Bilger, twitter

Piotr Andrusieczko, twitter

Piotr Andrusieczko, twitter

7831-0203_UmschlagСузанна Шпан презентувала своє дослідження про вплив Росії на німецький медіа-простір з метою «узаконення» своєї політики щодо України та Європи.

Виступ Шпан став ядром для подальших обговорень під час панельної дискусії.

Учасники круглого столу говорили про недопущення порушення права на свободу слова, свободу преси та інформації, про неможливість дати адекватну відповідь пропаганді шляхом контрпропаганди, проблему російської пропаганди та висвітлення військових дій, про те як будувати якісну журналістику при зустрічі з дезінформацією та пропагандою.

Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus

Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus

Своєрідним підсумком круглого столу стала думка про недопущення контрпропаганди з українського боку як відповіді на російську пропаганду.  Лише медіа, як місце без політичної цензури у демократичній та правовій державі з відкритим обговоренням протилежних позицій можуть стати основою для примирення, діалогу та продуктивного розвитку держав та суспільств.

Місце зустрічі : Зал засідань Вченої ради КНУ ім. Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60).

Мова заходу українська та німецька з перекладом.

Захід відвідав волонтер ВГО «Поруч» Роман Неколяк.

фонд-фейсбук (1)Фонд Фрідріха Науманна за Свободу [ http://fnst.org/content/ukrayina-ta-bilorus ] є фондом ліберальної політики. Він сприяє зміцненню свободи та гідності людини в усіх сферах суспільства. У листопаді 2005 р. Фонд розпочав свою діяльність в Україні.
 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт