Лекція “Бюджет Участі”

10/12/2016
15397816_375654349450223_1136121444_o5 грудня у рамках Smart City School з відкритою лекцією виступив Олександр Солонтай – експерт, керівник програми практичної політики в Інституті Політичної Освіти. Є автором навчальних матеріалів для депутатів місцевих рад, мерів, службовців органів самоврядування, помічників народних депутатів тощо, а також про бюджетні відносини, громадський контроль, державне фінансування організацій громадянського суспільства.

Лекція була присвячена темі  «Бюджет Участі» міста Києва, з курсу «Фінансова грамотність» у партнерстві із VISA Ukraine.

Перш за все лектор дав чітке розмежування поняттю самого «Бюджету», показав його структуру міста Києва, з чого формується та на що спрямовується. Потім Олександр Солонтай розповів про інноваційний механізм як Бюджет Участі. Він реалізується через виділення частини бюджетних коштів для фінансування проектів, запропонованих громадськістю. Однак який відсоток має бути партиципаторне бюджетування(Бюджет Участі) на думку спікера є питання дискусійним. На лекції було розглянуто коло питань, які можна вирішити завдяки цьому дієвому інструменту. Також лектор ознайомив слухачів як саме буде впроваджуватися Бюджет участі у місті Києві та як подавати заявки з власними проектами.

Дана тематика є вкрай актуальною для нас, так як наша організація слідує цілям ООН, а саме сталий розвиток міст та спільнот. На нашу думку, реалізація даного інноваційного інструменту сприятиме ефективному та раціональному використані місцевих бюджетів, з максимальним врахуванням інтересів громади, її залучення до прийняття рішень, збільшує її активність, підвищити рівень довіри, розширює права та можливості громадянського суспільства.

Вже маємо результати роботи у цьому напрямі. За сприянням експерта ВГО «Поруч» та помічника мера Каховки, Яни Брик, відбувається впровадження  Бюджету участі у місті Каховка.

Місце проведення відкритої лекції: Kyiv Smart City Hub (пр. Академіка Глушкова 1, ВДНГ, 5 павільйон).

Захід відвідала волонтер ВГО «Поруч» Гиренко Христина.
 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт