27 квітня 2016 року в рамках Другого форуму культурної дипломатії України спеціальний гість Форуму, доктор Хелена Кейн Фінн прочитала лекцію “Культурна дипломатія та подолання конфліктів: глобальні уроки для успіху України”.
Місце проведення: Дипломатична академія України (вул. Велика Житомирська, 2).
Міністерство закордонних справ України та Київський офіс Інституту Кеннана в Україні є ініціаторами зустрічі.
Київський офіс Інституту Кеннана в Україні вдруге зібрав дипломатів, журналістів, викладачів та студентів для обговорення актуальності розвитку культурної дипломатії в Україні. Перший форум культурної дипломатії України, що відбувся 2 червня 2015 показав свою дієвість як майданчик для взаємодії всіх зацікавлених осіб з метою інтеграції України у світовий культурний простір, формування репутації України на міжнародній арені. Цього року Форум зібрав більше ніж 200 учасників. Учасником Форуму став волонтер ГО “Поруч” Роман Неколяк.
Під час Форуму, зокрема, були обговорені наступні питання :
Чи буде створено Український інститут? Світові практики та стратегії культурної дипломатії. Яка роль дипломатичних представництв у поширенні
українського культурного продукту в світі. Як і хто має об’єднувати спільні зусилля для розвитку культурної дипломатії.
У рамках форуму відбулася панельна дискусія “Чи має Україна стратегію культурної дипломатії та хто є її рушійною силою?”. Також Київський офіс Інституту Кеннана спільно ГО “Глобал Юкрейн” представив результати незалежного аудиту ефективності культурної дипломатії України впродовж 2014-2016 років.
Проаналізувавши шляхи інтенсифікації державних і громадських зусиль в напрямку формування лідерського потенціалу України за кордоном учасники форуму нададуть рекомендації українському урядові, неурядовому сектору та іншим суб’єктам репутаційної політики України щодо шляхів покращення культурної дипломатії України та виведення її на новий рівень ефективності і стратегічного планування.
Під час Форуму Київський офіс Інституту Кеннана презентував 16-те число часопису “Агора” на тему “Зброя та культура як чинники зовнішньої політики України”.
Хелена Фінн – віце-президент American Council on Germany (Нью-Йорк) та в.о. заступника держсекретаря США з публічної дипломатії (2000-2001). Хелена адмініструвала всі глобальні програми професійного та молодіжного обмінів США з питань освіти та культури. Зокрема, це програми знайомі і українцям – Fulbright та International Visitor. Очолювала Відділ культурної спадщини Державного Департаменту США.
Значна робота в напрямку розповсюдження демократичних цінностей, верховенства права, доброго врядування, прав людини і основоположних свобод була виконана під час роботи в іноземних дипломатичних представництвах США в Німеччині, Ізраїлі, Туреччині, Австрії та Пакистані.
Хелена Фінн лауреатка нагород : Presidential Meritorious Service Award (2001); Superior Honor Award (1999); Senior Foreign Service Award (1999); Meritorious Honor Award (1997); Meritorious Honor Award (1996); Meritorious Honor Award (1986).
Захід організовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства США в Україні.
Інститут Кеннана – був заснований в 1974 році як підрозділ Центру Вудро Вілсона.
Мета діяльності Інституту — поглиблення знань американців про Україну та Росію, а також сприяння розвитку гуманітарної науки в цих країнах. Інститут Кеннана активно і регулярно проводить наукові конференції, семінари, лекції та круглі столи, залучаючи до співпраці науковців і громадських діячів з Америки, України та Росії. Результати досліджень і публічних заходів Інституту публікуються в часописі «Агора» та на сайті Інституту.
Київський офіс Інституту Кеннана – було відкрито у 1998 році з метою поглиблення співпраці між випускниками його дослідницьких програм та популяризації результатів цих досліджень у регіоні. Координуючи свою діяльність з офісом у Вашингтоні, Київський офіс Інституту Кеннана проводить конференції, семінари та зустрічі випускників, публікує їхні наукові матеріали, залучає випускників до напрацювання рекомендацій Уряду України щодо гуманітарної політики та освітніх реформ.
Міжнародний фонд “Відродження” – Міжнародний фонд “Відродження” є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні. Фонд засновано фінансистом і філантропом Джорджем Соросом.
Місія Фонду – розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей.