Літня школа “Politics of Memory. East and West European Experiences” у Харкові

16/10/2016
логотипи (1)логотипи (2)логотипи (3)З 25 вересня по 2 жовтня 2016 року волонтер ВГО “Поруч” Роман Неколяк брав участь у літній школі “Politics of Memory. East and West European Experiences”, організованої спільно з Center for Conflict Studies (CCS) Університету Марбурга та Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

Організація школи стала можлива завдяки підтримки German Academic Exchange Service (DAAD).

Школа об’єднала студентів та викладачів з України та Німеччини.

Метою школи було ознайомлення  учасників з концепцією політики пам’яті на прикладі країн як із Східної так і з Західної Європи. Учасники мали змогу ознайомитися з дослідницькими методами роботи в галузі політики пам’яті, включаючи аналіз фільмів, показання свідків, інтерв’ю та аналіз підручників з історії. У підсумку учасники  застосовували отримані навички на практиці на основі аналізу емпіричних даних.

Адміністратори :

Kerstin Zimmer 1Kerstin Zimmer, PhD in Political Science, Frankfurt University.

З 2001 по 2005 науковий співробітник в Інституті політичних наук Університету Франкфурта. З 2005 року науковий співробітник кафедри соціології та Центру досліджень конфліктів при Університеті Марбурга. З 2004 до 2008 року Керстін отримала додаткову кваліфікацію в галузі викладання в університеті.
Сфера наукових інтересів : суспільство і політичні трансформації, дослідження міграції та національних меншин у Центральній та Східній Європі.

Iryna LysenkoIryna Lysenko, експерт з координації міжнародних проектів, проджект-менеджер літньої школи. Засновниця і президент молодіжної організації “Іскра”. Організатор численних семінарів, навчальних курсів, академічних літніх шкіл і workcamps.

Ірина отримала ступінь бакалавра з педагогіки у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського. Випускниця магістерської програми M.A. in Peace and Conflict Studies, Університет Марбурга, Німеччина. Навчання Ірини було відзначено стипендією DAAD/Open Society Institute Scholarship.
Випускниця програми FLEX, стипендіальної програми DAAD Semester Scholarship (University of Konstanz), учасниця чисельних навчальних заходів та обмінів.

Лектори :

Barbara ChristopheBarbara Christophe, кординатор memory cultures research forum  у Georg Eckert Institute, Braunschweig.

У 1996 отримала PhD, University of Bremen за соціологічне дослідження актуальних питань в Литві. Автор “Metamorphosen des Leviathan in einer post-sozialistischen Gesellschaft”.
Для габілітації провела етнографічне дослідження корупції в Грузії в Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері.
Барбара працює в якості консультанта  для  EU та Bertelsmann and VW Foundations.
Сфера наукових інтересів : transition studies, peace and conflict research, культури пам’яті. Її регіональні дослідження концентруються на пострадянському просторі, зокрема, на країнах Балтики, Кавказу та Центральної Азії.

Dagi KnellessenDagi Knellessen працює у Simon-Dubnow-Institut für jüdische Geschichte und Kultur.

З 2001-2005 вона була науковим співробітником у Fritz Bauer Institut, Франкфурт-на-Майні. З 2005 до 2015 року викладач в Берліні, з 2011 р науковий співробітник професора Рафаеля Гросса.
Її поточний науковий проект “Witnesses in Nazi Trials. On Their Changing History over the Past Sixty Years in the Federal Republic of Germany”.

 

Сфера наукових інтересів : історія нацистської Німеччини, Голокост, сприйняття Голокосту, суди над нацистськими злочинцями та їх репрезентація у після воєнний час.

Philipp SchultheissPhilipp Schultheiss (M.A.),  PhD студент у Center for Conflict Studies, Університет Марбурга, Німеччина.

 

Сфера наукових інтересів : політики пам’яті, правосуддя перехідного періоду, grounded theory, ветеранська культура у НДР.
 

Gelinada GrinchenkoGelinada Grinchenko, доктор історичних наук, , професор кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

2011 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук на тему «Українські остарбайтери в системі примусової праці Третього райху: проблеми історичної пам’яті».
Викладає курси: «Всесвітня історія», «Історична антропологія», «Історична пам’ять у соціокультурному контексті», «Усна історія», «Антропологія повсякдення», «Методика наукового дослідження».
Наукові напрями – усна історія, memory studies, історична антропологія, історія повсякдення, історія Другої світової війни, історична антропологія.
Із 2006 р. очолює Українську асоціацію усної історії.
Стипендіатка Вільного університету м. Берлін (1998), Українсько-австрійського бюро кооперації (1999), Центральноєвропейського університету в Будапешті (2000), Американської ради наукових товариств (2003, 2010), Фонду Герди Хенкель (2004, 2012), Канадського інституту українських студій (2004, 2006), Центру CASE (2009, 2010).
З 2013 р. – науковий редактор сайту журналу «Україна Модерна».

Oksana Danylenko (1)Oksana Danylenko, професор кафедри політичної соціології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

 

У 1997 р. захистила кандидатську дисертацію «Аксіологія конфлікту: соціологічний аспект» за спеціальністю 22.00.01 — теорія і історія соціології; у 2010 р. захистила докторську дисертацію «Соціокомунікативні процеси у суспільстві, що трансформується: лінгвоконфліктологічний аналіз» за спеціальністю 22.00.01 — теорія та історія соціології.
Автор книг ‘The Language of Conflict in the Transforming Society: from Construction of History to Formation of Socio-Cultural Identities in Ukraine’ (Vilnius, 2007), ‘Sociological dimension of conflict’ (Kharkiv, 2003). Співавтор підручника ‘Qualitative Research in Sociological Practices’ (Kyiv, 2009).
Оксана Даниленко була DAAD/OSI Visiting Scholar в Інституті з вивчення Східної Європи та Інституті соціології Вільного університету Берліна , Університет Ерланген-Нюрнберг, Німеччина.
Основні напрямки наукових досліджень : теорії конфліктів, дослідження і вирішення конфліктів, якісні методи соціології, соціологія повсякденного життя, соціологія мови, візуальна соціологія, проблеми соціальної пам’яті.

Кожного дня учасників чекали лекції та інтерактивні воркшопи.
Speaker
Lecture
 
Dr. Barbara Christophe
Politics of History in the Post-Soviet space ;
History Textbooks and the Politics of Memory ;
Textbook Analysis.
Oksana Danylenko
Analyzing the Language of
Conflict.
Gelinada Grinchenko
Oral History ;
Forgotten Victims of World War II: Memory and Oral History of Forced Labour in Nazi Germany ;
Oral History as Method and Source ;
Understanding of oral histories: Interpretation of memories and reconstruction of life stories.
Dagi Knellessen
National Socialism and the Holocaust;
The Holocaust in German trials after 1949 – Witnessing between justice, politics, public and self-conception ;
Juridical Witnessing – Aspects, Developments & Sources.
Philipp Schultheiss
The GDR and German Politics of History ;
Remembering the GDR in unified Germany ;
Analysing Films: “Good Bye Lenin”.
 
Гостем школи став Віталій Огієнко, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук,
який представив діяльність Інституту та розповів про виклики, які стоять перед української історичною наукою.

 

В межах воркшопу Оксани Даниленко “Language of Conflict” відбулася екскурсія містом, спеціально розроблена Оксаною для наочного аналізу інформації, опрацьованої на літній школі.

 

Фіналом школи стала сесія підбиття підсумків, в якій учасники проекту ділилися своїми враженнями та думками.

 

Робочі мови : англійська, російська.

 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт