Медики і волонтери представили новий протокол із тактичної медицини

17/08/2015

Військові медики і волонтери презентували новий протокол з тактичної медицини «КОЛЕСО», який містить основні медичні параметри, необхідні для порятунку поранених у зоні АТО. Як повідомила одна з розробників протоколу, санітарний інструктор Ольга Омельчук, протокол виконано за стандартами НАТО.

«КОЛЕСО» означає первинну перевірку пораненого за наступними параметрами: К – кровотеча, О – огляд дихальних шляхів, Л – стан легень, Е – ефективність дихання, С – робота серця, О – огляд тіла й оцінка свідомості.

«На інструктажах ті, хто не володіє англійською мовою, погано запам’ятовують ту абревіатуру, яку ми кладемо в основу всіх інструктажів та яка прийнята в усьому світі. Ми даємо нову форму, яка буде формувати культуру записування основних даних на полі бою», – пояснила Омельчук.

Протокол – це картка, яку заповнює медик або фельдшер при наданні першої медичної допомоги пораненому. Цю картку може заповнити і сам поранений боєць або його побратим.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт