Міжнародний Форум «Стратегічне лідерство для академічної доброчесності»

23/09/2016
16-17 вересня 2016 на факультеті іноземної філології Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського відбувся міжнародний форум «Стратегічне лідерство для академічної доброчесності». Цей захід проводився у рамках програми державної агенції «Шведський Інститут» за підтримки Організації міжнародного співробітництва в галузі культури, освіти та науки та Посольства Швеції в Україні. Ініціаторами події стали випускниці програми Шведського інституту, експерти ВГО «Поруч» Тетяна Шиян та Лідія Айзікова. Партнерами форуму виступили ВГО «Поруч», міжнародна освітня організація «Integrity Action», ГО «Освітні тренди» та Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка.
Ті- брейки форуму забезпечила ТМ «Askold».
Ключовою метою форуму було обговорення механізмів реалізації принципів академічної доброчесності в роботі університету, у взаємодії всіх суб’єктів навчального процесу, у всіх видах діяльності викладача і студента, обмін практичним досвідом між учасниками заходу.
Міжнародний форум відкрили словами привітань проректор з науково-педагогічної роботи МНУ ім. В.О.Сухомлинського, д.пед.н, професор, А.Л.Ситченко, завідувач кафедри перекладу факультету іноземної філології, д.пед.н А.К.Солодка, доцент кафедри іноземних мов, д.пед.н, випускниця Шведського Інституту Т.В.Шиян. Захід модерувала викладач кафедри іноземних мов, випускниця Шведського Інституту Л.В.Айзікова.
Окрім випускників освітніх програм Шведського Інституту та представників університетів Миколаєва, участь у форумі взяли освітяни з різних куточків України: Києва, Луганська, Запоріжжя, Полтави, Чернігова, Мелітополя, Львова, Тернополя, Херсона та інших. Широка географічна та професійна приналежність учасників заходу, серед яких були педагоги, філологи, юристи, економісти, філософи, представники громадських організацій тощо, засвідчила надзвичайну актуальність проблеми доброчесності.
Програма заходу включала цикл інтерактивних лекцій, воркшопів та симуляційних ігор від фахівців з проблем академічної доброчесності, які стосувалися організації освітнього процесу та наукового дослідження (проректор Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О.Дидоренка д.юр.н, професор, М.В.Карчевський), підготовки наукових публікацій за принципами академічної доброчесності (к.екон.н., доцент кафедри політекономії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, експерт ВГО «Поруч», засновник і головний редактор науково-популярного сайту «Освітні тренди» В.І.Сацик), академічної доброчесності у діяльності університету (к.екон.н., доцент кафедри політекономії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, експерт ВГО «Поруч» А.В.Келічавий), академічної доброчесності як люстра української освіти (директор Центру розвитку наукової етики та соціальної відповідальності в освіті, к.філ.н Алла Сингаївська). Протягом рольової гри учасники обговорили поширені приклади недоброчесності, які виникають у діяльності ВНЗ, та висловили власне бачення вирішення запропонованих проблем.
Участь у заході взяла і експерт ВГО «Поруч» Надія Говорун.
Завдяки креативності й гостинності організаторів учасники форуму також отримали чудову нагоду прогулятися набережною Інгулу, послухати легенди і бувальщини міста Миколаєв з вуст місцевої легенди – екскурсовода Тетяни Губської, розвинути дискусії, обмінятися власним досвідом, прикладами та ідеями на морському побережжі поблизу Очакова, скуштувати смачних шашликів і навіть зануритися в осіннє море.
Організатори форуму висловлюють щиру подяку команді Спілки випускників Шведського Інституту, Посольству Швеції в Україні, Луганському державному університету внутрішніх справ ім. Е.О.Дидоренка, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, науково-популярному сайту «Освітні тренди» за сприяння у вдалому проведенні заходу, а всім учасникам  та запрошеним експертам за плідну роботу.
 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт