Міжнародний круглий стіл та тему «Україна за 25 років Незалежності: громади, політичний плюралізм суспільство»

09/11/2016
З моменту проголошення України суверенною, незалежною, демократичною, соціальною та правовою державою загострюється питання формування усвідомленого суспільства. Нормативно визначеними у сучасному світі є влада та бізнес, офіційного визначення «громадянського суспільства» або поняття «третій сектор», що використовується останнім часом як синонім, немає. Саме тому тлумачення як і розуміння відрізняються, та залежно від ситуації інтерпретуються по різному, але всі погоджуються, що сукупність недержавних громадських організацій становлять «основу» громадянського суспільства.

image (2)28 жовтня 2016 року в ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» відбувся міжнародний круглий стіл та тему «Україна за 25 років Незалежності: громади, політичний плюралізм суспільство», організатором якого стала кафедра політичної історії й Інститут історії українського суспільства ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулися модератор заходу, доктор політичних наук, професор ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» Дудко Ірина Дмитрівна, Голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів Гуменюк Володимир Олександрович і радник Голови Служби безпеки України Антоняк Ярослав Юрійович. Почесні гості круглого столу наголосили на необхідності інтеграції інтелектуального потенціалу країни заради того, щоб зробити її успішною. Зокрема, Антоняк Ярослав Юрійович звернув увагу на важливість активної позиції громадянського суспільства заради підвищення ефективності діяльності інституцій від яких залежить як безпека держави так ї її громадян. У круглому столі взяли участь громадські діячі та українські й американські науковці.

Першим доповідачем, що визначив ракурс всього заходу, стала кандидат історичних наук, проректор Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, Калінічева Галина Іванівна. ЇЇ дослідження стосувалося регіональних особливостей суспільства, та їх сприйняття іншими громадянами України, використання кліше та стереотипів громадськими діячами, ЗМІ. Пані Галина звернула увагу на необхідність усунення ментальних кордонів.

Шульженко Федір Пилипович, доктор політичних наук, завідувач кафедри теорії та історії держави і права ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» підняв у своїй доповіді проблеми сектору безпеки, оборони України, корупції, правової обізнаності та відповідальності українського суспільства.

image (5)Доктор наук у міжкультурній освіті, Джон Джонсон, магістр у галузі управління людськими ресурсами, та викладач Уолденського університету США, у своїй доповіді навів результати ретроспективного аналізу за 1991-2016 рр. в сфері жіночого підприємництва та лідерства, виділивши основні проблеми (та їх значення наряду з іншими проблемами у відсотках) з якими вони стикаються в різних регіонах. Зазначено, що історично склалось, що жінка в України завжди була вільною, та відігравала важливу роль у формуванні стану та настроїв суспільства.

Темою доповіді головного консультанта секретаріату Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України Богдана Ференц була «Київ – Брюссель. Рух без цілі?». Жоповідь викликала жвавий інтерес, обговорювались суперечності проблем з ратифікацією, відсутність у України представників Соціал-демократів, формальні можливості, лазівки в законодавстві, домовленості країн, та непомірні вимоги для самої України, як ціни за примарний безвізовий режим.

Лабенська Марина Олександрівна, викладач кафедри теорії та практики перекладу, аспірантка кафедри міжнародної інформації Чорноморського Національного університету імені Петра Могили, у своїй доповіді підняла питання досвіду інформаційної політики країн Європейського Союзу і використання її досвіду Україною, Дудко Ірина Дмитрівна, доктор політичних наук, професор ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» доповнила доповідь та звернула увагу на проблеми в консолідації суспільства

Доповідь кандидата історичних наук, провідного наукового співробітника Національного Києво-Печерського заповідника Омельчука Володимира Васильовича, була присвячена надзвичайно актуальній проблемі «Державно-церковні відносини в системі національної безпеки: виклики та загрози». Звернувши увагу на проблеми взаємовідносин між державою і релігійними об’єднаннями в Україні на сучасному етапі, навів досвід країн інших у цій сфері, як приклад для наслідування. Під час жвавого обговорення, приклад державної політики Італії в цьому питанні привернув особливий інтерес учасників.

Маслак Олександр Олександрович, кандидат філософських наук, старший викладач Центру гуманітарної освіти НАНУ у доповіді «Проблема циркуляції еліт в пост революційній Україні» підняв дуже складне питання формування еліти в результаті революційних подій останніх років, зазначивши історичні приклади подібного формування, наголосив на необхідності інтелектуальному та культурному розвитку еліти, та суспільства України в цілому.

Тищенко Анатолій Феодосійович
, магістр державного управління, директор Інституту регіонального лідерства виступав з доповіддю «Реформа місцевого самоврядування: виклики та реалії». Присвятивши її проблемі децентралізації державного управління в Україні, пан Анатолій зазначив, що використана в Польщі модель в для нашої країни є найцікавішою, але також потрібно звертати увагу на приклади Франції, а іноді Італії, для зміни самої парадигми місцевого самоврядування. Повноцінна передача громадам повноважень, та місцеве самоврядування, це не лише бюджет та повноваження, але й цивільно-правова та кримінальна відповідальність перед всією країною.

Також в роботі круглого столу взяла участь експерт ГО «ВГО «Поруч» Лісічкіна-Мельник Олена Сергіївна, яка у своїй доповіді «Досвід громадських організацій у формуванні громадянського суспільства» поділилась досягненнями та планами ГО «ВГО «Поруч» висвітлила проблеми необхідності повноцінного згуртування громад, та поділилась досвідом організації у вирішенні цих проблем.

Робота круглого столу була надзвичайно насиченою та жвавою, громадські діячі, українські та зарубіжні науковці з різних сфер обмінялись думками, навели приклади не лише теоретичного, а і практичного імплементаіії результатів круглого столу у життя. Будемо сподіватись, що вже в найближчому часі ми побачимо результати у процесі розбудови громадянського суспільства.

image (8) image (1) image (6)

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт