Міжнародний молодіжний форум «Активна участь у молодіжній політиці» в Азербайджані

14/07/2016

13592276_1615817778730483_3561059930067600479_n (1)4 – 9 липня 2016 року у другому найбільшому місті Азербайджану, Гянджі, відбувся міжнародний молодіжний форум «Активна участь у молодіжній політиці», у якому взяли участь близько 25 молодіжних лідерів з 13 країн (Азербайджан, Грузія, Італія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Туреччина, Україна та Чехія). Організаторами проекту виступили Азербайджанська демократична студентська та молодіжна організація ADSAYO (Azerbaijan Democratic Student & Youth Organization) за підтримки Міністерства молоді та спорту Республіки Азербайджан та виконавчої влади м. Гянджа.

Учасники міжнародного молодіжного форуму – молодіжні лідери та представники молодіжних організацій, які зібралися задля підтримки впровадження інтернаціонального співробітництва у культурних та соціальних ініціативах і проектах, обміну досвідом та думками у сфері молодіжної політики. У рамках програми молоді лідери мали змогу взяти участь у міжкультурному діалозі, а також спілкуватися з представниками урядових організацій Азербайджану для того, щоб краще пізнати, як запроваджується молодіжна політика у «країні вогнів».

Не дивлячись на те, що досить багато вдалих кроків зроблено у сферах молодіжної політики, співпраці з молоддю, волонтерства, лідерства, молодіжного працевлаштування, неформального навчання, досі залишається багато проблем, які потрібно вирішувати. Звичайно, існує  велика потреба у навчанні та впровадженні сталих практик та сучасних методів, які функціонують задля ефективного співробітництва між урядовими та неурядовими організаціями.

13606787_1107778369283208_6161518794828340035_n5 днів продуктивної роботи учасників були сповнені ентузіазмом, натхненням, духом братерства, взаємоповагою та дружньою атмосферою. Кожен з учасників гідно представив свою країну на міжнародній арені та зміг розповісти про ключові проблеми та досягнення у сфері молодіжної політики.

Україну на конференції в Азербайджані представляла команда Всеукраїнської громадської організації «Поруч»: Світлана Позняк, Анастасія Бежевець, Яна Брик та Владислав Дементьєв. Учасникам було презентовано досвід ВГО «Поруч» у сфері розвитку волонтерського руху, реалізації молодіжної політики та залучення молоді до соціальної активності в Україні.

П’ятиденна програма конференції була насиченою та включала різні види активностей:

1 день:

У перший день для учасників була влаштована екскурсія пам’ятними місцями м. Гянджа. Ми змогли відвідати монументальний комплекс названий на честь національного лідера Гейдара Алієва, який включає парк ім. Гейдара Алієва та центр ім. Гейдара Алієва.

У другій половині дня була ознайомча поїздка до національного заповідника “Göy Göl” (“Синє озеро”). Озеро утворилося внаслідок руйнівного землетрусу, що стався поблизу Гянджі 30 вересня 1139 року, в результаті якого вершина гори Кяпаз обвалилася в ущелину річки Ахсу. Новоутворена загата і є озеро Göy Göl.

2 день:

Відкриття міжнародного молодіжного форуму. Офіційна частина включала пленарне засідання міжнародного молодіжного форуму, на якому з привітальними словами виступили: Голова ADSAYO Пан Асіф Асгерлі, Голова виконавчої влади м. Ганжа Пан Ельмар Валієв, Голова адміністрації Президента Республіки Азербайджан Пан Вусал Гулієв, Виконавчий директор Молодіжної фундації при Президенті Республіки Азербайджан Пан Фархад Гаджиєв, Посол Румунії в Азербайджані Пан Данієль Крістіан Чіобану, представники Міністерства молоді та спорту Республіки Азербайджан, представники національних молодіжних неурядових організацій. Також з привітальними словами виступили представники молодіжних делегацій з 13 країн, які брали участь у форумі.

13689591_617409648419387_1596853492_nПісля засідання учасники мали змогу відвідати підприємство з виготовлення вина «Гянджа Шараб-2» і дізнатися про технології та етапи виноробства.

Ввечері на учасників чекала розважальна програма, яка включала культурний вечір з танцями та співами, на якому кожна делегація змогла представити страви та напої національної кухні. ТМ «Askold» забезпечила продукцію для презентації України.

3 день:

Інтерактивна робота для стимулювання встановлення теплих відносин серед учасників. “Ice-breaking” activities.

Робота у групах та панельні дискусії.

Панельна дискусія І «Активна участь молоді у прийнятті рішень щодо молодіжної політики та стадії її впровадження». Представлення презентацій учасниками, дискусії, пропозиції та коментарі.

Панельна дискусія ІІ «Волонтерство та лідерство серед молоді».  Представлення презентацій учасниками, дискусії, пропозиції та коментарі.

13631628_1616461661999428_3224679931986144934_n4 день:

Інтерактивна робота для стимулювання встановлення теплих відносин серед учасників. “Ice-breaking” activities.

Робота у групах та панельні дискусії.

Панельна дискусія ІII «Працевлаштування молоді та нові соціальні підходи». Представлення презентацій учасниками, дискусії, пропозиції та коментарі.

Панельна дискусія IV «Неформальні методи навчання у молодіжній діяльності. Можливості інтернаціональної та регіональної кооперації для молоді». Представлення презентацій учасниками, дискусії, пропозиції та коментарі.

5 день:

Підбиття підсумків роботи учасників у панельних дискусіях. Вручення сертифікатів та пам’ятних подарунків.

Закриття міжнародного молодіжного форуму. Прийняття Декларації Гянджі.

Фотосесія учасників та організаторів заходу.

Музична розважальна програма наприкінці дня.


Учасники конференції налагодили дружні та партнерський стосунки і тепер мають змогу реалізовувати спільні міжнародні молодіжні проекти.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт