В середині вересня відбулася навчальна десятиденна поїздка до Польщі за проектом «Локальні лідери для розвитку Дніпропетровщини». Проект реалізовувався Радою молодих вчених Дніпропетровської області у співпраці з Фундацією розвитку Свентохловіц Fundacja Rozwoju Świętochłowic за фінансової підтримки Польсько-американського фонду свободи у рамках програми «RITA – Зміни в регіоні». Громадським партнером проекту є Всеукраїнська громадська організація “Поруч”.
Головними ідеями проекту були зміцнення громадського самоврядування та активізація молоді та старших осіб (60+) у Дніпропетровській області. Проект складався з двох частин: навчального візиту і лідерського тренінгу у Польщі. Під час візиту українська команда, яка складалася з молодих людей (35-) та осіб старшого віку (60+), кожного дня знайомилась з польським досвідом та ініціативами старшого покоління у Сілезькому воєводстві, що реалізуються різними суб’єктами (адміністраціями, НГО, фірмами), аби започаткувати такий новий і сучасний вид щільної співпраці молоді і старших людей в Україні.
Невипадково, що кожен учасник проекту був лідером в своїх середовищах: чи то професор, який створив Раду молодих вчених Дніпропетровської області, чи то студентка, яка є головою студентського комітету університету, чи то ж начальник управління у справах молоді та спорту Дніпропетровської міської ради, чи то експерти ВГО «Поруч» (Дегтярьова Ірина, Марія Тищенко). Всіх нас об’єднувала активна соціальна позиція і єдина мета – впровадити взаємний зв’язок поколінь до нашої України. Саме для вдосконалення знань та навичок в сфері управляння проектами були проведені лідерські тренінги подалі від міста та метушні – в горах.
Наша молодь має активну громадянську позицію і чемпіонські амбіції, але громади старшого віку, на жаль, мало себе проявляють. Їм не вистачає тієї шаленості і вирію емоцій, а молоді інколи – розсудливості і мудрості. Тому у результаті набутого досвіду та триденних тренінгів були розроблені проекти міжпоколеннєвої інтеграції, які реалізовуватимуться у Дніпрі протягом жовтня-грудня 2016 р.
Наявний європейський досвід спілкування з активними пенсіонерами, пенсіонерами – волонтерами і прогресивною молоддю Сілезького воєводства дало змогу скласти певну картинку, в якій невимушено і щиро співпрацюють два різні світи, якісно створюючи глобальні проекти. І ці світи повинні розвиватися і в Україні.
Слідкуйте за нашими новинами на сторінці фейсбуку «Енергія поколінь» та долучайтеся до наших ініціатив!