Новий закон для волонтерів: збільшення компенсації та належні умови праці

09/04/2015

Держава збільшила компенсацію волонтерам у разі інвалідності чи смерті.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо волонтерської діяльності», який сприятиме розвитку волонтерського руху в Україні та підвищить якість надання волонтерської допомоги, повідомляє прес-служба Глави держави, передає «Слово і Діло».

Як зазначають у прес-службі, основним завданням законопроекту є забезпечення ефективного регулювання правовідносин, що виникають в процесі провадження волонтерської діяльності в Україні, сприяння розвитку волонтерського руху в Україні, підвищення якості надання волонтерської допомоги.

У новому законі нарешті уточнили терміни «волонтерська діяльність», «волонтер». «Волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги», – йдеться у законі.

Також новим законом передбачено одноразову грошову допомогу у разі смерті або інвалідності волонтера, отриману під час виконання благодійної місії. Тож тепер якщо волонтер отримав інвалідність I групи, йому повинні виплатити компенсацію у розмірі 250 прожиткових мінімумів, а це понад 30 тисяч гривень, у разі II групи – 200 прожиткових мінімумів, III – 150. У разі ж смерті волонтера, його родичам виплатять 500 прожиткових мінімумів (понад 600 тис. грн).

У новому законі передбачена відповідальність за волонтера організації, яка його залучила до роботи. А от у разі залучення іноземців чи осіб без громадянства, вона повинна протягом п’яти робочих днів повідомити про це у центральний орган виконавчої влади.

Тепер кожен волонтер має право на належні умови здійснення волонтерської діяльності: спорядження та обладнання, засоби захисту та отримання достовірної інформації.

Законом також вносяться зміни щодо добровільного страхування життя і здоров’я волонтерів на період надання волонтерської допомоги організаціями та установами, які залучають до своєї діяльності волонтерів.

www.slovoidilo.ua

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт