8 грудня у КНУ імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60 ) відбулася відкрита панельна дискусія присвячена майбутньому поглибленню взаємовідносин ЄС та України.
Захід організовано ГО «Київська Ініціативна Група Альпбаха» та Українським інститутом центральноєвропейських досліджень. Подія відбулася у рамках «Австрійсько-українських євроінтеграційних днів 2016».
З вітальним словом до гостей заходу звернулася президент громадської організації «Київська Ініціативна Група Альпбаха», представник Європейського Форуму Альпбаха в Україні Олена Дрозд.
Учасники панельної дискусії:
Др. Ерхард Бусек, колишній Віце-канцлер Австрії, коодринатор South-Eastern Cooperative Initiative (SECI) і керівник Institute for Danube Region and Central Europe, почесний президент European Forum Alpbach in Austria.
Зерлєс Вілфрід, керуючий партнер компаній «ІВ Інтербіланц Відень», «ІВ Грант Торнтон Братислава» та «ІВ Інтербіланц Київ», сертифікований податковий консультант.
Станіслав Куценко, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві, лауреат премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.
Веста Малолітнева, кандидат юридичних наук, Інститут економіко-правових досліджень НАНУ, переможець Національного конкурсу «Молодий юрист 2015 року», стипендіат Європейського Форуму Альпбах у 2016 році від KIGA & Raiffeisen Bank International AG.
Учасники зустрічі зокрема говорили про умови пожвавлення науково-бізнесової кооперації України та ЄС, важливість інформаційної підтримки своєї країни за кордоном, запровадження е-урядування в Україні, проблеми з якими стикаються іноземні інвестори в Україні, про ЄС як найуспішніший peace project у світовій історії та про ProZorro – кращу системи закупівель в світі як досягнення України в гармонізації законодавства до стандартів ЄС.
У 2017 році темою форуму стане : конфлікт і співпраця.
Кожного року Європейський форум Альпбах пропонує студентам та випускникам австрійських і закордонних вузів стипендії на участі у форумі.
Інформацію про стипендії і можливості подачі заявки можна отримати за посиланням ЄФА та у Facebook. У багатьох країнах Європи діють ініціативні групи і клуби Альпбах, які надають інформаційну підтримку при подачі на стипендії.
Детальна інформація може бути отримана у Київської та Львівської Ініціативної Групи Альпбах.
Подія була відкрита для студентів, аспірантів, докторантів, та громадських активістів. Захід відвідали українські стипендіати форуму.
Наприкінці заходу, у серії Q&A гості ставили питання доповідачам та стипендіатам форуму.
Звіт Європейського форуму Альпбах, 2015 р. – Impact report 2015: Alpbach Moments
Місце зустрічі : Зал засідань філософського факультету КНУ ім. Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60).
Мова заходу англійська.
Захід відвідав волонтер ВГО «Поруч» Роман Неколяк.
Київська ініціативна група Альпбаха – це громадська організація, асоційований член та сестринська інституція Європейського Форуму Альпбаха в Австрії (ЄФА), одного з найдавніших міжнародних політичних та інтелектуальних Форумів у світі, що проводиться щорічно вже понад півстоліття.
Європейський форум Альпбах – це міждисциплінарна платформа де науковці, політики, громадські активісти та предствники бізнесу та культури обговорюють актуальні питання та проблеми сьогодення. Щорічний форум та освітні заходи протягом року об’єднують міжнародних експертів з різних секторів суспільства з вмотивованою аудиторією відданих справі молодих людей. Форум прагне розв’язати найбільш вагомі соціально-політичних питань нашого часу.
Наша мета полягає у створенні діалогу між поколіннями, ідеологіями та культурами.
ЄФА було засновано в 1945 року після Другої світової війни в Австрії, в мальовничому Тірольському Альпійському містечку Альпбах.
Фото Kyiv Initiative Group Alpbach