Перша Школа молодіжного муніципального планування в Запоріжжі

27/08/2016
14046020_1638572553121672_8802010003481895473_n (1)21-25 серпня 2016 року на острові Хортиця (м. Запоріжжя) за сприяння Відділу преси, освіти та культури Посольства США відбулася Перша Літня школа молодіжного муніципального планування. Школа об’єднала понад 55 молодіжних лідерів, експертів провідних університетів, громадських організацій та місцевого самоврядування.
Молоді представники громад Запоріжжя, Києва, Львова, Миколаєва, Харкова та інших міст України взяли участь у тренінгах та ділових іграх, на яких отримали практичні знання з муніципального управління, залучення молоді до процесу прийняття рішень, формування проектної уяви, проектного менеджменту. 
14100462_1638573919788202_1962528319523853089_nФахівці із Литви, Швейцарії і США поділилися міжнародним досвідом побудови демократичних систем та залучення молоді до муніципального планування.
Учасником Школи був адміністративний директор ВГО «Поруч» Владислав Дементьєв, який представив реалізовані молодіжні ініціативи організації, поділився власним досвідом успішних проектів.
В процесі навчання, було створено 4 молодіжні команди, які розробили власні муніципальні проекти. За сприяння міської та громадської ради м. Запоріжжя, в ході ділової гри “Засідання громадської ради” презентували розроблені проектні ідеї із забезпечення сталого розвитку територіальних громад. За результатами гри, експертною радою було обрано один проект, який може бути профінансований з громадського бюджету м. Запоріжжя. 

Школа молодіжного муніципального планування є частиною освітньо-практичного проекту «Залучення молоді у муніципальне планування» (частина програми Alumni Engagement Innovation Fund). Проект спрямований на проведення інформаційно-освітньої кампанії задля:
  1. Залучення молодих українців до активної діяльності з розробки нових муніципальних проектних ініціатив та обговорення муніципальних планів і програм стійкого соціального розвитку.
  2. Обмін досвідом з молодіжними лідерами з різних куточків України та провідними експертами ближнього і дальнього зарубіжжя і, в такий спосіб, сприяння формування української молодіжної мережі у сфері муніципального планування з потужними міжнародними контактами і зв’язками.
14141664_1638574459788148_6232550554779638027_nКоманда проекту складається з випускників Американських освітніх програм:
  • Тарас Бутченко, доктор філософських наук, завідувач кафедри соціальної філософії та управління у Запорізькому національному університеті;
  • Ігор Кудінов, кандидат філософських наук, заступник декана факультету соціології та управління Запорізького національного університету;
  • Леся Коваленко, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, заступник декана історичного факультету Запорізького національного університету;
  • Юлія Сіда, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри філософії Харківського національного медичного університету, експерт ГІАЦ «КРОНА»;
  • Юрій Смольніков, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства Національного авіаційного університету;
  • Інгріда Унікайте, доцент кафедри сучасної європейської політики факультету політології та дипломатії університету імені Вітовта Великого (м. Каунас, Литва);
  • Анастасія Бежевець, координатор проектів ВГО «Поруч», голова Молодіжної Ради при послі США.
Наступними етапами проекту стане організація круглих столів у Київському національному авіаційному університеті, Львівському національному університеті імені І. Франка, Харківському національному медичному університеті, Донецькому національному університеті у м. Вінниця та Запорізькому національному університеті. А в лютому 2017 року відбудеться фестиваль молодіжних муніципальних проектів у Запорізькому національному університеті.
 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт