10 березня 2017 року у м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33 у залі Торгово-промислової Палати України «Chamber Plaza» відбувся I економічнийфорум «Економічні реформи: порядок денний-2017, пріоритети бізнесу».
Метою даного заходу було досягнення консесусу між представниками бізнесу України та органами державної влади.
Відкривав сесію форуму Томас Фреллесен – заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні. У своїй короткій промові наголосив про нагальні проблеми Державної фіскальної служби України та провів аналогію із країнами Євросоюзу.
З початком панельної дискусії відбувся виступ Міністра фінансів України Олександра Данілюка, що наголосив на здобутках Міністерства фінансів України та напрямками розвитку ДФС України.
Наступною виступила Народноий депутат України, голова Комітету ВР з податкової політики Ніна Южаніна, що приділила увагу реформуванню податку на прибуток та відповіді на презентацію з рекомендаціями підприємців.
В ході подальшої дискусії було погоджено резолюцію форуму, що мала такі основні пункти:
-
Реформування бюджетного процесу, зокрема, удосконалення програмно-цільового методу фінансування та перехід до середньостроковогобюджетного планування; провадження фіскальної політики, спрямованої на зниження частки державних видатків ВВП до 37 %, перегляд статей бюджетних видатків для оптимізації структури та розміру видатків бюджету.
-
Ліквідація податкової міліції та створення окремого державного органу Служби фінансових розслідувань (фінансової поліції), набір співробітників за прозорим конкурсом, суттєве підвищення їх посадових окладів, усунення дублювання функцій.
-
Інституціональна реформа митниці, всі співробітники повинні бути перенабрані за прозорими конкурсними процедурами; заробітні платні нових співробітників мають бути суттєво збільшені.
-
Імплементація законодавства у частині створення єдиного електронного реєстру на відшкодування ПДВ; подальше удосконалення адміністрування для зменшення вимивання обігових коштів підприємств.
-
Перехід до моделі оподаткування лише виведеного капіталу з мінімізацією перевірок, але посиленням та удосконаленням контролю за деякими видами зовнішньоекономічних відносин.
-
Подальше зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, зокрема за рахунок реформування Фондів соціального страхування, скорочення їх функцій та витрат, проведення верифікації соціальних виплат та пенсій.
-
Визначення категорій платників податків, які у великих масштабах ухиляються від сплати податків при реалізації товарів, зокрема і з використанням РРО, запровадження дієвих методів боротьби зі зловживаннями, поширення сфери дії РРО на виявлені категорії ухилянтів.
-
Скасування необґрунтованих регуляторних обмежень, продовження дерегуляції господарської діяльності; скорочення витрати часу на експорт та імпорт продукції.