Подолання ненависті за допомогою мистецтва

22/11/2016
15133855_10154673332457207_1327946447_oНа жаль так склалося в сучасному світі, що повсякденно  ми стикаємося з агресією, ненавистю та насиллям. Воно має різні прояви і походження, торкається різних людей як на локальному (домашнє насилля) так і на глобальному рівні (расова, релігійна та ін. нетерпимість). Що заважає нам мирно співіснувати і взаємодіяти? Як подолати ненависть в собі в своєму оточенні, в своїй країні, в світі?

Кампанія Ради Європи проти мови ненависті в онлайн-просторі започаткована 22 березня 2013 року і триватиме до кінця 2017 року. Мета Кампанії були підвищення обізнаності молоді з проблемами насилля та ненависті, зміна ставлення та мобілізація молоді у протидії цьому явищу. Рух «Not hate speech movement» є частиною діяльності Ради Європи у сфері просування прав людини  та  подолання дискримінації та агресії  в онлайн-просторі.

Рада Європи переконана, що  загрозою демократії та правам людини складає мова ненависті. Кампанія заохочує поважати свободу слова і спрямована на розвиток альтернативних протидій мові ненависті, включаючи профілактику, освіту, підвищення обізнаності, розвиток саморегулювання користувачів і сприяння підтримці постраждалих від різного роду агресії.

15126122_10154673332547207_1932842159_oСемиденний тренінг  «From out of hate a peace of art», проходив в місті Діліжан, Вірменія за підтримки програми Еразмус+ та  громадської організації  Loesje Armenia. Тренінг зібрав 30 учасників, і був представлений такими країніми як Україна, Грузія, Вірменія, Молдова, Нідерланди, Данія, Греція, Кіпр, Словаків, Чехія, Італія. ВГО «Поруч» представляла експерт Мельник Оксана. Протягом тренінгу учасники мали дискусії про особливості формальної та неформальної освіти, піднімали питання формування та розвитку моральних цінностей в молоді та заходів, щоб сприяли подоланню  ненависті в соціальних мережах. Основний акцент у подолання мови ненависті робився на розвиток різного виду мистецтва і поширення його задля формування доброзичливості і мирної взаємодії. На завершення тренінгу команди учасників презентували свої мистецькі роботи а саме мультфільми, фотографії, короткометражні фільми, поеми,  вірші та іграшки в кафе Café# 2, яке працює за принципами соціального підприємництва.

Варто зауважити, що даний проект на сьогодні в Україні підтриманий Міністерством молоді і спорту та на національному рівні реалізувався у вигляді тренінгу «Закладинки» в м. Житомир.
 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт