Полтавські волонтери підписали десятиметровий український прапор

24/06/2015

23 червня в корпусному парку зібралися більше сотні волонтерів із різних куточків Полтавської області. Усіх разом зібрала акція «Ланцюг єднання». У її рамках ті, хто допомагають українській армії, із різних міст країни залишають свої підписи та побажання на десятиметровому державному прапорі.

– Акцію започаткували львівські волонтери, які постійно їздять на передову. Зробили її для того, щоб хлопці у зоні АТО знали, скільки волонтерів їх підтримують, що у них міцний тил, – розповіла Тетяна Рожкова, полтавський волонтер.

До Полтави прапор привезла полтавка Вікторія Мірошниченко, яка зараз більшість часу проводить у зоні проведення антитерористичної операції.

– Суть акції – показати народові України, що таке волонтерський рух і наскільки він потужний. Що це не тільки волонтерські організації, а всі ті люди, які готують їжу, плетуть маскувальні сітки, в’яжуть шкарпетки і шиють труси, – зазначила Вікторія Мірошниченко. – Бійці вкрай вдячні людям за підтримку і допомогу. Завдяки нашим хлопцям ми тут бачимо мирне небо над головою, а вони тримаються на фронті. Ми – за них, а вони – за нас.

Полтавські волонтери підписали десятиметровий український прапорПолтавські майстрині виготовили для волонтерів пам’ятні брошки. Фото Ольги Матвієнко

Перед цим прапор уже побував у Сєвєродонецьку та Маріуполі. На сьогоднішній акції його заберуть волонтери Кременчука, де також діє потужний волонтерський рух.

– У Кременчуці дуже багато волонтерів, починаючи із «Майдану». Наприклад, усі знають нашу Ірину Митрофанову зі «Штабу підтримки армії», головного лікаря нашого військового госпіталю Миколу Литвиненко. Завдяки таким людям ми ось отримали третій транш допомоги від Німеччини, – розповів Володимир Клєвжиць, волонтер із Кременчука, якому сьогодні передадуть прапор.

Полтавські волонтери підписали десятиметровий український прапорВідомий карикатурист Михайло Шлафер малював шаржі для всіх охочих безкоштовно. Фото Ольги Матвієнко

Хоча зібралися волонтери передовсім, щоб підписати прапор, програму акції перевиконали:

– Багато таких волонтерів, із якими спілкуємося, але знаємо тільки за голосами, ніколи на живо не бачилися. Тут маємо можливість врешті познайомитися, – Олена Синельник, волонтер із Миргорода.

Тут же, не дивлячись на відпочинок, домовлялися про те, як закрити нові й нові потреби військових. Не оминули можливості й продемонструвати те, чим допомагають армії: «Польова кухня» Полтавського батальйону небайдужих представила свої сухі супи та борщі, активісти принесли маскувальні костюми, майстрині, які роблять до благодійних ярмарків, виготовили для кожного волонтера брошки із квітів та гільз. До речі, «Польова кухня» влаштувала і традиційне частування. Тільки сьогодні пригощали не тими стравами, які відправляють солдатам, а те чим традиційно харчуються бійці на передовій – польовою кашею. Єдине, за словами Тетяни Рожкової, вирішили додати спецій, які у зоні АТО не завжди є можливість кинути в кашу.

Полтавські волонтери підписали десятиметровий український прапорВолонтерів частували кашею, яка входить до стандартного раціону військових. Фото Ольги Матвієнко

Громадський порядок під час акції охороняли бійці полтавського «Правого сектору». Проте їхня форма не єдине, що у мирному полтавському парку нагадувало про війну – в куточку, де зібралися волонтери, виставили гільзи з-під артилерійських снарядів, які привезли із зони АТО. Їх під час акції розмальовували барвистими квітами діти.

Полтавські волонтери підписали десятиметровий український прапорДівчинка розмальовує гільзу крупнокаліберного артилерійського снаряду. Фото Ольги Матвієнко

Планують, що прапор, який побував сьогодні в Полтаві, по завершенню акції буде виставлений для огляду в Києві.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт