«Поруч» – партнер міжнародної конференції

09/06/2017

1-3 червня 2017 року ВГО «Поруч» стала партнером Міжнародної конференції щодо реформування української вищої школи, яка пройшла у Києві у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Її учасниками стали вітчизняні та іноземні інтелектуали, освітяни і дослідники.

Конференція відбулася уже третій рік поспіль з ініціативи Спілки дослідників вищої освіти України у партнерстві з сайтом “Освітні тренди”. Цього року вона була присвячена темі “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету”.


Робота конференції була зосереджена на розгляді проблем розбудови ефективного академічного середовища в Україні та організаційних прорахунків у розвитку управлінської практики світового рівня. Зокрема, у ході конференції досліджувалися  ключові недоліки та негаразди у культивації в Україні високого рівня поваги до автономності, доброчесності, академічної свободи, інституційної звітності та прозорості університетської діяльності, довіри до викладача, ефективного самоуправління студентських організацій і творчого пошуку.

Окрема увага була приділена питанням залежності інноваційного духу та досягнень вищого навчального закладу від рівня управлінської компетентності, відкритості університетської адміністрації до вільного обговорення назрілих проблем задля спільного їх вирішення, поваги до критики та альтернативної думки у вищій освіті. Висвітлювалися загальні тренди десовєтизації освітніх процесів в Україні, зокрема оцінювалися поточний стан і перспективи впровадження найкращих інституційних практик глобально-конкурентних університетів Заходу і Сходу.

Перший семінар у межах конференції пройшов для наукових рецензентів, передусім досвідчених науковців, які бажають поліпшити свої навички критичного мислення та аналізу в частині огляду дослідницьких статей, проектних пропозицій та інших академічних ініціатив, поширених в сучасній глобальній спільноті дослідників.

Другий семінар був присвячений удосконаленню навичок написання огляду літературних джерел.

Третій семінар у форматі дискусії був проведений для місцевих і міжнародних організаторів та спонсорів наукових досліджень у сфері вищої освіти на пострадянському просторі, у ході якого були розглянуті ключові виклики і довгострокові перспективи у цій царині.

У межах конференції також відбувся традиційний громадсько-політичний круглий стіл, участь в якому в якості ключових спікерів взяли очільники і представники Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, відомих вітчизняних та міжнародних громадських організацій, інші публічні особи.

ВГО «Поруч» надавала конференції організаційну та медіа-підтримку, а кандидат економічних наук, доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана,  виконавчий директор ВГО «Поруч» Марія Тищенко була одним із її координаторів.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт