Пропозиції волонтерства цього літа

08/06/2015

w_4e559f78Для тих, хто хоче допомогти – немає перешкод. Сьогодні існує безліч волонтерських програм, як в Україні, так і за кордоном. Для більшості з них – не потрібна спеціальна підготовка, допомагати можна за фахом, приділяючи додатковій роботі кілька годин у день чи тиждень або ж працюючи вдома.  Допомагати бійцям АТО, дітям чи турбуватися про природу – ми зібрали найактуальніші  пропозиції волонтерства цього літа.   

 

Допомога переселенцям

Після незаконної анексії  Криму Росією та початку Антитерористичної операції на сході України понад мільйон українців були змушені переїхати, часто беручи з собою лише маленьку валізу із найнеобхіднішими речами. У минулому залишилися не лише речі та будинки, а й місця роботи, роками набуті зв’язки й усталений побут. Волонтерські організації допомагають переселенцям із пошуком житла, місця роботи, забезпечують харчами, речами, надають психологічну допомогу дорослим і дітям, тому тут завжди потрібні люди, які готові долучитися до допомоги.  Серед найвідоміших – Ресурсний Центр для внутрішньо переміщених осіб, Крим SOS, “Донбас SOS” , “Восток SOS” , “Координаційний центр допомоги вимушеним переселенцям”, Карітас України  та багато інших.

У Києві вільні руки щодня потрібні для Волонтерського центру “Фролівська, 9/11”, який забезпечує переселенців продуктами харчування, одягом, посудом, кухонним приладдям, ковдрами, подушками, постільною білизною, меблями, памперсами, дитячим харчуванням.

Центр зайнятості Вільних Людей (ЦЗСЛ), що допомагає в працевлаштуванні вимушених переселенців із Криму та сходу України, також гостро потребує волонтерів.

Волонтери працюють із роботодавцями та претендентами, займаючись консультацією та профорієнтацією переселенців, а також шукають роботу у регіонах. www.kmcp.kiev.ua

Волонтери для армії

Волонтери для армії потрібні не тільки в місцях активних бойових дій, а навіть більше – на мирних територіях, оскільки кожен може допомогти військовим шляхом збору матеріальної допомоги, продуктів харчування, закупівлею на зібрані кошти необхідного якісного обмундирування.

Серед найвідоміших волонтерських проектів – Повернись живим, “Крила Фенікса”, Армія SOS , “Народний тил”  та багато інших (http://poruch.ua).

inside

Допомога українській армії своїми руками

Якщо у вас немає можливості допомогти українських бійцям у зоні проведення Антитерористичної операції фінансово чи матеріально, великим внеском у поліпшення захисту воїнів на передовій стане участь у плетінні маскувальної сітки. Для цього не потрібно мати якихось особливих навичок, а матеріалом можуть бути будь-які старі непотрібні речі білого кольору з натуральної тканини, які слід порізати на смужки.

Осередки плетіння є в різних містах України, їхні контакти можна легко знайти на сторінці  “Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів” у Facebook.

У столиці долучитися до плетіння маскувальних сіток можна у Національному музеї літератури (щодня, окрім неділі, з 9 до 17.00, ініціатор – Анжеліка Рудницька),  або ж обрати собі зручне місце і час, саме тоді, скориставшись інформацією волонтерської сторінки “Не вистачає рук“.

 

Психологічна та медична допомога бійцям АТО

Значний пласт волонтерської роботи – допомога військовим шпиталям та психологічна реабілітація військових, які повертаються із зони АТО. Сьогодні в цьому напрямку працює “Волонтерська сотня“, “Допомога Головному Військовому клінічному Госпіталю“, Центр допомоги військовим та пораненим, що надає гуманітарну, волонтерську допомогу, забезпечує консультації психологів та юристів, а також збирає медикаменти і спеціалізоване обладнання для лікарень.

Крім того, адресною психологічною допомогою військовим та їхнім сім’ям займається проект “АТО герої“, завданням якого є  систематизація та збір інформації про усіх героїв АТО, яким потрібна допомога вже зараз.

З переліком “медичних” волонтерів і проектів можна ознайомитися на порталі http://4army.com.ua.

 

Освітні проекти

Багато волонтерських вакансій можна знайти в освітній сфері, при цьому педагогічна освіта тут зовсім не потрібна і працювати можна навіть віддалено, тобто на комп’ютері.

Зокрема, благодійний фонд “Магнетікван.орг” шукає волонтерів для перекладу освітніх онлайн курсів. Це новий довготривалий проект, що має на меті українізацію безкоштовних відео-лекцій провідних світових курсів Khanacademy, Coursera, Udacity, Udemy тощо.

Місією цього проекту є популяризація в Україні індивідуального навчання з використанням новітніх інтернет-технологій.

 

3

Також Міністерство освіти і науки України запрошує волонтерів у літні мовні табори. Необхідні волонтери, котрі володіють англійською мовою та зможуть присвятити від двох до трьох тижнів свого часу школі. Волонтерами можуть стати як громадяни України, так і іноземці. Це можуть бути носії мови, які перебуватимуть в Україні у червні, вчителі шкіл, викладачі вищих навчальних закладів, недавні випускники вищих навчальних закладів, студенти, люди різного віку і професій, які володіють англійською мовою. Деталі можна знайти на сайті Міністерство освіти і науки України.

Крім того, волонтерська допомога потрібна і бібліотекам. Цього року всі охочі можуть взяти участь у “Бібліотечному літі” від Національної бібліотеки України для дітей (вул. Баумана, 60). Окрім допомоги в організації різноманітних цікавих заходів для читачів, волонтерам пропонують читати малечі книжки, а також працювати “бібліонянею” – розважати дошкільнят.

Деталі на сайті Національної бібліотеки України для дітей

Якщо ж ви плануєте працювати в майбутньому в освітніх закладах, то чудову нагоду здобути педагогічний досвід надає Інститут управління економіки та освіти імені Драгоманова. На сайті Інституту є перелік проектів, на які потрібні практиканти-волонтери. Одним із таких є волонтерство у Всеукраїнській спілці дитячих громадських організацій «Діти України».

Дитячі будинки

Якщо ви бажаєте відвідувати сиротинці і допомагати дітям, пам’ятайте, що працювати з дітьми – дуже відповідальне завдання і до волонтерів дитячих будинків, як правило, є певні вимоги.  Тому приєднуйтесь до волонтерських спільнот, які допоможуть з необхідною інформацією та підготовкою.  В контакті та у  Facebook діють такі волонтерські групи:

Волонтерська група: «Допомогти так просто!» vk.com/pomochprostowww.facebook.com/groups/181236261921186/

Благодійний фонд «Благодетель» vk.com/blagodetel_orgwww.facebook.com/blagodetel.org

Волонтерська ініціатива «Стій за дітей» vk.com/za_diteywww.zaditey.com.ua

Міжнародний благодійний фонд «НАБАТ» vk.com/club23629589

Водночас, віддалено можна допомагати дітям-сиротам чи дітям-переселенцям. Саме на це спрямована діяльність благодійного фонду «Благомай», якому потрібні копірайтер, фахівець із просування сайту та технічний спеціаліст із підтримки роботи сайту. Виконувати роботу можна, не виходячи з дому.

Якщо ви хочете здійснити чиюсь маленьку мрію –  беріть участь у проекті “Скринька бажань”, який організовує Благодійна організація «Місто щасливих дітей».

 

Робота в музеї

Для того щоб попрацювати в музеї, необов’язково мати освіту мистецтвознавця. Достатньо мати бажання і любити обрану тематику. З волонтерами працюють майже всі найбільші музеї світу, й українські музеї також не винятки.

Державний природознавчий музей цінує будь-яку допомогу, запрошуючи до організації освітніх проектів, комунікаційної чи виставкової діяльності. Окрім цінного досвіду, керівництво обіцяє також особливі заохочення від музею.

Тим часом, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» запрошує волонтерів долучитися до спільного творення інтерактивної, залучаючої, експериментальної, мистецької виставки «3D-простір Кричевського: від народної орнаментики до модерну і сучасності», що відбудеться у травні – липні 2015 в Києві в межах проектів «Актуальний Музей» і «Голоси відвідувачів».

 

Міжнародне волонтерство

Для тих, хто хоче поєднати роботу із туризмом, існують безкоштовні можливості міжнародного волонтерства. Організатори надають харчування та проживання для “довгострокових” волонтерів.

Волонтерство в ООН

SAM_0297

Величезна кількість волонтерських проектів в різних країнах від ООН. Велика частина позицій доступна тільки професіоналам. Можна стати онлайн-волонтером. Залежно від позиції та регіону можуть пред’являтися вимоги по громадянству, статті шукачів та віку. Знання декількох іноземних мов, безсумнівно, буде плюсом, як і hands-on-спеціальності. Шанси поїхати у медиків чи інженерів набагато вище, ніж у піарників та менеджерів.

Тривалість і фінансування залежать від програми. Деякі з них мають на увазі відсутність винагороди, в той час як програми в полях, особливо тривалі, як правило, дуже добре оплачуються, тому що пов’язані з важкими умовами проживання та ризиками для здоров’я.

Робота з дітьми в школах Венесуели

Вітаються кандидати з творчими навичками, а особливо потрібні лікарі та вчителі. Учасники повинні обов’язково володіти іспанською мовою. Заявки приймаються постійно, а триває волонтерство від трьох місяців. Організатори забезпечують доставку волонтера на територію школи, проживання та харчування.

Програма в Північній Ірландії

Робота волонтера полягатиме у допомозі людям з інвалідністю, роботою в саду і курируванні арт-програм. Програма буде корисна людям, які хочуть пов’язати своє життя з соціальною роботою і допомогою незахищеним верствам населення. Триває програма від тижня до декількох місяців, у свою чергу організатори забезпечують проживання, харчування, а також проводять тренінги та навчають особливостям роботи з літніми людьми.

Програма у нью-йоркському офісі організації “Лікарі без кордонів

У цій програмі робота волонтера, яка триває 3,5 місяця, оплачується (10 доларів на годину). Тож не дивно, що для участі в програмі доведеться пройти досить суворий відбір. Є позиції в галузі фандрайзингу, проведення кампаній, піару та комунікацій, роботи з донорами та корпораціями, написання і публікацій матеріалів на медичну тематику, проведення заходів. Заявки на участь приймаються три рази на рік.

10506953_263229590538052_2035800896407298844_o

Екопрограма в Бразилії

Майбутні екологи можуть спробувати себе у програмі захисту лісів. Учасників вчать технологіям лісо вирощування та захисного лісорозведення. Набір волонтерів здійснюється з березня по листопад. Крім того, організатори запрошують іноземних учасників на програму стажувань. Триває така робота  від одного тижня до трьох місяців, чотири години на день, а організатори забезпечують харчування та проживання в наметовому містечку.

 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт