Разом проти екстремізму та мови ненависті: у Марокко відбувся Євро-Арабський молодіжний форум

07/05/2017


Шостий Євро-Арабський молодіжний форум проходив 24-29 квітня 2017 року у місті Фес, Марокко за співорганізації Ради Європи та Ліги Арабських Націй, а також Міністерства молоді та спорту Королівства Марокко.

Метою проведення Євро-Арабського молодіжного форуму було мобілізувати молодих людей та молодіжні організації з арабського та європейського регіону для залучення до діалогу та співробітництва у боротьбі проти екстремізму та мови ненависті, а також підтримати роль молодих людей в розбудові мирного та згуртованого суспільства через міжкультурний діалог.

Захід об’єднав понад 90 учасників – молодіжних робітників, дослідників, активістів компаній проти мови ненависті та екстремізму, які представляли різні європейські та арабські країни. Учасником Форуму став Владислав Дементьєв, активіст ВГО “Поруч”.

Основним методом проведення Форуму став обмін досвідом та кращими практиками, а також нетворкінг між учасниками. Визначивши причини, рушійні сили та наслідки різних проявів екстремізму (расизму та дискримінації, терозизму, радикалізації, ісламофобії, популізму, сексизму), учасники визначили шляхи їх подолання через посилення позитивної ролі молоді у суспільстві, соціальної інклюзій та інтеграції та розвитку системи освіти.

Також, протягом роботи на Форумі, учасники розробили конкретні дії для розбудови діалогу та підтримки прав людини через мистецтво, постанови та рольові ігри, зїомки коротких відеороликів; розробили план спільних днів дії та нові освітні методики.

В один з днів заходу учасники мали змогу відвідати Аль-Ахавейн Університет в Іфрані – провідний приватний вищий навчальний заклад Марокко, організований за американською (“кампусною”) системою. Університет активно виховує соціальну відповідальність у своїх студентів – кожен випускник обов’язково має відпрацювати 60 годин в громаді, займаючись волонтерством, надаючи освітні та соціальні послуги тим, хто цього потребує.

В Аль-Ахавейн Університеті було проведено міжнародну конференцію “Середземноморське перехрестя цивілізацій між Африкою, Сходом та Заходом: назустріч перетворенню молоді. миру та безпеці у реальність”, в якій взяли участь представники Лігі Арабських Націй, Ради Європи, міжнародних місій та організації, що дискутували на тему посилення ролі молоді у міжкультурному діалозі та розбудові безпечного простору.

А ще учасники поширювали власні національні культури та традиції на інтеркультурному вечорі, зокрема, мали змогу познаоймитись з українською народною піснею “Ти ж мене підманула”.

За результатами проведених воркшопів та дискусій, було проголошено Феську Декларацію, в якій учасники виражають своб готовність до спільної боротьби з насильством та екстремізмом, а також пропонують низку заходів для продовження ідей Форуму, зокрема, організацію програми молоджіних обмінів між європейською та арабською молоддю, створення нетворкінгу учасників Форуму тощо.  


 

 

 

 

 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт