Роман Неколяк був учасником семінару «Фінансування вищої освіти у США»

18/03/2016

EducationUSAlogoВолонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк відвідав освітній семінар Консультативного центру мережі Education USA у Києві, що відбувся 17 березня в Американському Домі.

Презентацію провела Наталія Еттен, випускниця програми Фулбрайта (MA, Comparative and International Development Education, University of Minnesota), старший радник з питань вищої освіти у США Київського консультативного центру мережі EducationUSA.

За офіційною статистикою Open Dors (Institute of International Education) – міжнародної організації що, зокрема, вивчає міжнародну студентську мобільність у 2014-2015 році у Сполучених Штатах навчалося 1551 українських студентів. Вони були задіяні в наступних програмах:

  • Undergraduate – 43%
  • Graduate – 38%
  • Non-degree *(навчання за обміном без отримання диплому ) – 8%
  • OPT *(optional professional training) – 11%

Наталія Еттен ознайомила студентів з найбільш поширеною термінологію при вступі і навчанні в Американському вузу :

o credits – кредити. Одиниці, які використовуються інституцією для документування завершення курсів (зараховано або з вищими оцінками), що вимагаються для академічного ступеня;

o tuition and fees – плата за навчання ;

o tuition waiver – безкоштовне навчання;

o merit based scholarship – фінансова підтримка, що надається американським і іноземнім студентам, які мають найвищий рівень академічної успішності;

o need based scholarship – підтримка, що надається американським та іноземним студентам звичайно в випадку коли вони можуть сплатити певну суму за навчання, але її не достатньо щоб повністю покрити всі необхідні витрати;

o athletic scholarship – фінансова підтримка спеціально для успішних спортсменів, яка надається американським та іноземним студентам в випадках, коли вони виступають за команду коледжу в спортивних змаганнях. Академічна успішність студентів також береться до уваги.

o part-time campus employment – робота в студентському містечку, звичайно до 20 годин на тиждень;

o academic adviser – науковий консультант. Працівник факультету, який консультує студента з наукових питань;

o degree – ступінь ;

o doctorate (Ph.D) – докторат, докторський ступінь;

o postdoctorate – післядипломні студії. Студії для тих студентів, які завершили дисертацію;

o electives – вибіркові курси;

o faculty – професорсько-викладацький склад;

o fellowship – грант на дослідження;

o financial aid – фінансова допомога;

o liberal arts (or “liberal arts and sciences”, or “arts and sciences”) – гуманітарні науки (або гуманітарні й точні науки);

o major professor/ thesis adviser – науковий керівник;

o syllabus – план курсу;

При виборі програм важливо ознайомитися з рівнями вищої освіти в США. Необхідно розрізняти рівні навчання: – undergraduate student/degree/program – бакалаврські програми; – graduate student/degree/program – MA, PhD.

Завдяки підтримці Державного Департаменту США та Посольства США в Україні школярі, студенти та науковці можуть отримати фінансову допомогу для навчання в США. Серед найбільш популярних програм: Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), Євразійська програма обміну для студентів ВНЗ (UGRAD), Програма імені Фулбрайта для студентів з вищою закінченою або незакінченою освітою, Програма для науковців імені Фулбрайта, Програма імені Фулбрайта для викладачів ВНЗ (FFDP), Літні інститути з американознавства (SUSI), Програма імені Губерта Г. Гамфрі, Програма стажування працівників законодавчої влади (LFP), Програма «Opportunity Funds», Дослідницькі стипендії Фулбрайта-Кеннана.

Учасники семінару дізналися :

Скільки коштує вища освіта у США? За що саме ти сплачуватимеш американському університету? Чи це реально навчатися у США безкоштовно? Які джерела фінансування вищої освіти в США? Що означає “фінансова допомога” в американських вишах? Які стипендії та інші види фінансової допомоги доступні для українських студентів у США?

Які є типи фінансової допомоги (merit based scholarship, need based scholarship, athletic scholarship)? В чому різниця між merit based scholarship та need based scholarship? Чи можна працювати під час навчання? Які найбільш поширені міфи щодо вступу? Які тести необхідно здавати при вступі до Американського вишу? Який рівень англійської мови необхідний для навчання закордоном?

Презентації Наталії Еттен доступні за посиланням.

2016-03-17_173641Education USA є мережею Державного Департаменту США, що складається з понад 400 інформаційно-консультативних центрів для іноземних студентів у понад 170 країнах.

Мережа забезпечує промоцію вищої освіти у США серед студентів усього світу, пропонуючи точну, повну та актуальну інформацію про можливості навчання в акредитованих вищих навчальних закладах Сполучених Штатів Америки.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт