Роман Неколяк відвідав зустріч з Любомиром Гузаром

23/03/2016
Фото Вікторія Вдовиченко

Фото Вікторія Вдовиченко

22 березня 2016 р у залі Вченої Ради Дипломатичної Академії України відбулася зустріч з Блаженнішим Любомиром Гузаром, Архиєпископом-емеритом Української Греко-Католицької Церкви. Учасником зустрічі став і волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.

Обговорення торкнулося актуальних питань церковного і суспільно-політичного життя країни. Блаженніший Любомир переконаний, що українцям треба вивчати свою історію, позбуватися радянського світогляду і будувати модерну Україну.

Говорили про Україну, про її минуле та майбутнє. Про роль церкви у консолідації народу, відносини УГКЦ з Російською православною церквою, про громадські об’єднання і соціальні ініціативи, як запоруки громадянського суспільства.

Учасники обговорення шукали відповіді на актуальні питання і зокрема говорили про це : Чи потрібна Україні єдина помісна церква? Чому православні церкви в Україні поділені? Яка роль церкви у модернізації держави? Як релігійні цінності можуть допомогти у забезпечені прав людини? Як потрібно боротися проти корупції? Чи відбудеться візит Франциска до України? Як УГКЦ відстоює українські цінності на міжнародній арені? Якими є обов’язки громадянина у кризові часи? Що таке патріотизм? Чи можна пробачити і любити свого ворога?

Преосвященіший Любомир радить українцям не лише любити свій народ, а й з повагою та розумінням ставитися до інших народів і нести в собі цінності, які приведуть суспільства і держави до миру та порозуміння.

Ми маємо боронити і відстоювати свої права, але ми не маємо права будувати наше ставлення до агресора на основі ненависті.

Любомир ГУЗАР народився у Львові, там же закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я 11-річного Любомира змушена була покинути Україну. Спочатку зупинилися в Австрії. У 1949 році родина переїхала в США.

Богословську освіту отримав у Вашингтонському Католицькому Університеті. У 1969 році переїхав до Риму. Через три роки став доктором богослов’я і вступив до монастиря святого Теодора в місті Гроттаферрата (Італія). В єпископи був висвячений патріархом Йосифом Сліпим. У 1993 році разом зі всією спільнотою з Гроттаферрата повертається в Україну. В 2005-2011 роках – глава Української греко-католицької церкви.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт