Рятувальники та волонтери попереджають пожежі в побуті

09/02/2016

Згідно статистичних даних, левова частка пожеж виникає у житловому секторі. У зимовий період основними причинами таких пожеж залишаються порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електрообігрівальних та газових приладів. Найчастіше, біда приходить до помешкань пенсіонерів, інваліді та людей похилого віку, яким самостійно вже важко доглядати піч, підготувати її до безпечної експлуатації в зимовий період чи перевірити справність електромережі.

 

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування на них людей, співробітники Управління ДСНС у Черкаській області активізували роботу напрямку роз’яснення серед населення правил безпеки. Одним з найефективнішим методів профілактики залишаються рейди. Так лише впродовж останнього місяця рятувальники Жашківського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області провели п’ять таких рейдів, черговий у селі Бузівка відбувся 8 лютого. Як завжди до співробітників ДСНС долучилися волонтери.

 

У першу чергу в ході рейду рятувальники та волонтери приділили увагу самотнім особам та пенсіонерам. Завітавши до осель людей похилого віку, співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій наголосили на дотриманні правил безпеки при користуванні пічним опаленням та електрообігрівальними приладами. Фахівці ДСНС звернули увагу літніх людей на тому, що в жодному разі не можна залишати без нагляду розтоплені печі та застосовувати для їх розпалювання легкозаймисті рідини. Співробітники Служби порятунку також акцентували увагу господарів на дотриманні правил безпеки при користуванні електрообігрівальними приладами. Особливо наголосили на безпечній відстані від приладів електроопалення до горючих матеріалів а також забороні використання електрообігрівальних приладів для сушки одягу та інших матеріалів.

 

Під час подвірних обходів в окремих оселях інспектори ДСНС виявили та попередили власників помешкань на порушення правил безпеки. Спільно із представниками сільських рад було обговорено надання допомоги самотнім людям з усунення виявлених в ході рейду порушень. Традиційно, кожен господар від працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій отримав інформаційні листівки з правилами пожежної безпеки у зимовий період.

 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт