З 5 по 8 вересня 2016 року у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України (м.Дніпро) пройшов навчальний семінар-тренінг для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування за темою “Співробітнитцво адміністрацій та громадських організацій у сфері надання суспільних послуг (Модель делегування суспільних послуг)”.
Метою семінару було поширення польського досвіду делегування завдань від органів публічної влади громадським організаціям за Моделлю делегування суспільних послуг (Model Kontraktowania Usług Społecznyh, MKUS), теоретична та практична підготовка працівників органів влади до делегування повноважень неурядовому сектору в умовах децентралізації в Україні. Крім цього, протягом чотирьох днів тренінгу було презентовано успішний досвід тестування Моделі в Україні та Польщі.
Участь у семінарі взяли 40 представників з 8 областей України: Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Харківської, Херсонської, Донецької, Кіровоградської, Черкаської
Тренерами семінару виступили експерти проекту в Дніпропетровській області: Ірина Дегтярьова (експерт ВГО “Поруч”), Євгеній Бородін, Тетяна Серьогіна, Тетяна Маматова.
9 вересня відбулася Всеукраїнська конференція за міжнародною участю “Співробітнитцво адміністрацій та громадських організацій у сфері надання суспільних послуг”, під час якої представники органів місцевого самоврядування представляли результати участі у проекті та досвід співпраці з громадськими організаціями.
Учасником семінару та конференції був Владислав Дементьєв, адміністративний директор ВГО “Поруч”
Семінар відбувся у рамках проекту “Співробітнитцво адміністрацій та громадських організацій у сфері надання суспільних послуг”, що реалізується в Україні у Дніпропетровській та Львівській областях у співпраці з Асоціацією “Час.Простір.Ідентичність” та іншими партнерами за підтримки Польсько-Канадської Програми підтримки демократії, співфінансованої з програми Польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).
За результатами реалізації проекту в Україні в 2015-2016 рр. було протестовано модель делегування суспільних послуг – нову філософію співпраці органів самоврядування та неурядових організацій; розроблено й апробовано методологію та інструменти реалізації партнерства влади та громади; підготовлено практичний посібник та тренінги для працівників органів публічної влади та здобувачів ступеня магістра з публічного управління.
Модель делегування суспільних послуг передбачає таки типи делегування:
-
Регрантинг (бон на активність) – орган влади за конкурсом делегує функцію оператора реалізації завдання одній неурядовій організації, яка на конкурсних засадах надає міні-гранти іншим організаціям та ініціативним групам на реалізацію міні-проектів з визначеної теми (наприклад, проведення свята з нагоди Дня міста);
-
Делегування послуг – орган влади за конкурсом делегує неурядовій організації завдання з надання послуг місцевій громаді чи вибраній суспільній групі, з визначенням предмета послуги, кількісних і якісних показників (стандарт) (наприклад, дозвілля пенсіонерів, утримання та благоустрій території);
-
Делегування управління інституцією – орган влади за конкурсом передає неурядовій організації в управління публічну інституцію (школа, притулок, спортивна школа);
-
Кооперативне вирішення проблем – спільне вирішення значної місцевої суспільної проблеми кількома інституціями. Укладання угоди партнерським консорціумом, органів влади та неурядовою організацією на виконання комплексу завдань (вирішення проблем жебрацтва та безхатченків).