Школа Волонтерів розширює кордони

10/07/2016

13639579_1096949847017976_704748859_oЗ 4 по 9 липня експерти ВГО «Поруч» Оксана Мельник і Надія Говорун мали чудову нагоду приєднатися до унікальної спільноти волонтерського табору в місті Сватове Луганської області, яка в цьому році складалася з волонтерів України, Росії та США.

Проект “Будуємо Україну разом” створений БО “Львівська освітня фундація” у серпні 2014 року та реалізується у партнерстві із NED у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCB).

Вже другий рік поспіль успішно проводиться всеукраїнський волонтерький табір, який сприяє об’єднанню та мобільності української молоді за принципами взаємодопомоги і відповідальності. Основною метою табору є допомога українцям, які потрапили в скруту і не можуть самостійно вирішити свої проблеми.

Волонтери та добровольці з усіх куточків України працюють на  примирення та консолідацію між представниками Сходу і Заходу України через спільну працю для громадян, що потребують допомоги. Унікальність табору полягає в тому, що зранку волонтери та місцеві добровольці працють фізично, ремонтуючи будинки та культурно-освітні об’єкти, а ввечері спілкуються, співають, грають в ігри та діляться досвідом про діяльність в громаді, тим самим руйнуючи стереотипи, які існують між жителями Сходу і Заходу. Гаслом проекту є «Відновлюємо стіни помешкань – руйнуємо стіни між людьми».13643783_1096944193685208_1131829270_n

Експертами ВГО «Поруч» в рамках Школи було проведено ряд заходів, а саме квест гру «Волонтерськими шляхами», де учасники були поділені на 5 команд, кожна команда отримала дорожню карту, згідно котрої вони повинні були пройти п’ять станцій, на кожній з яких були передбачені певні випробування. Зокрема на «Інтелектуальній станції» учасники маливідповісти на питання, які стосувалися історії волонтерського руху.

Крім того, учасникам табору було запропоновано взяти участь у тренінгу «Світове кафе» і висловити власну думку з приводу таких «гарячих» тем, як пошук форм співіснування з тимчасово окупованими територіями, налагодження діалогу між владою і громадою та патріотичне виховання молоді. Знову завдяки ТМ «Askold» активні учасники були нагороджені заохочувальними призами.

Також учасники табору приєдналися до святкування Івана Купала з місцевою громадою,  де команда волонтерів виборола призові місця у двобої з подушками.

13631600_10154260847307207_7000304259955277721_nЗа ініціативи ієрея місцевої УАПЦ отця Дмитра Романків та за участю волонтерів і представників громади була проведена спільна молитва за Україну, за живих та загиблих. Після молитви усі бажаючі пригощалися справжнім Козацьким Кулішем від Сватівського козацького куреня та співали патріотичних пісень. До заходу долучилися активні громадяни м. Сватове, місцева молодь, школярі, представники органів місцевої влади.

Таким чином, одночасно відбувся безцінний обмін досвідом між волонтерами різних регіонів і країн та був закладений один з стратегічно важливих місточків, які назавжди зв’яжуть Донбас з Єдиною Україною. Приєднуйтесь, бо кожен з нас – Крапля, яка наповнить Океан!

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт