Школа волонтерів від ВГО «Поруч» на Дніпропетровщині

23/06/2016

13450768_1081652831881011_4767182443897648871_n08-10 червня 2016 року на території туристичної бази «Радужний» (селище Китайгород Царичанського району Дніпропетровської області) відбувся другий (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед учнів ПТНЗ області.

Основні завдання гри «Джура»:

  • виховання учнівської молоді у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних моральних цінностей;
  • формування у молоді на основі відновлених народних традицій таких якостей, як: доброчинність, мужність, сміливість, рішучість, відвага, стійкість, наполегливість, дисциплінованість, ініціативність;
  • впровадження військово-прикладних видів спорту, єдиноборств, бойових танців, видів спортивної боротьби, народних ігор та забав з метою гартування духу й тіла;
  • набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни;
  • оволодіння навичками приготування страв народної кухні;
  • пропагування та популяризація здорового способу життя;
  • формування та закріплення основ самоврядування в учнівських колективах;
  • організація змістовного дозвілля;
  • зміцнення дружніх зв’язків дітей та молоді.

Організаторами та партнерами заходу виступили:  департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області,    Дніпропетровська обласна організація ТСОУ, туристична база «Радужний», «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» ДОР, ДОГО «Січеславське козацтво запорозьке», Всеукраїнська громадська організація «Поруч».

До другого обласного етапу гри дійшло 5 роїв по 10 осіб кожний, котрі представляли свій навчальний заклад.

13445248_1081652775214350_4119966477780705156_nНасичена триденна програма гри передбачала змагання в різних сферах, з метою перевірки інтелектуальних, кулінарних, організаторських, комунікативних, тактичних, спортивних та художньо-мистецьких  здібностей кожного рою. Цікаві лекції, презентації, дискусії, театралізовані постановки, майстер-класи та квести додавали невимушеності загальній атмосфері заходу.

Всі заходи, що проводились під час фінальних етапів гри умовно розподілялись на блоки:

  1. Державницький блок.
  2. Військово-патріотичний блок.
  3. Туристично-краєзнавчий блок.
  4. Історично-мистецький блок.
  5. Козацький вишкіл.
  6. Школа волонтера.

13442196_1081652711881023_7026753681699141535_nШкола волонтера була проведена експертами ВГО «Поруч» Оленою Лисичкиною-Мельник та Надією Говорун і поділена на два дні-етапи. В перший день після презентації волонтерської діяльності, зокрема Всеукраїнської громадської організації «ПОРУЧ»,  починаючи з витоків історії до сьогодення, учасники ознайомились з відеоматеріалом «Мир очами дітей», який фактично відображає внутрішній світ кожної окремої людини, тому що кожне слово викликає безліч асоціацій, але діти дошкільного віку не вміють ні брехати, ні підбирати слова. Після дискусії всі учасники поділились на дві команди, кожна з яких була задіяна у своїй симуляційній грі. У першій команді проводились громадські слухання, з виступами експертів та умовними мешканцями, учасники побачили, що немає непереборної грані між бізнесом і політикою. У другій команді після виборів ЦВК провело публічне слухання, з офіційними заявами та журналістськими розслідуваннями учасники відчули та побачили дію корупції та складність боротьби з нею.

Таким чином, метою першого дня було не тільки усвідомити можливості кожної людини бути причетною до доброчинної діяльності, взаємодопомоги, піклування про ближнього, але і показати громадську відповідальність кожного.

Під час другого дня відбулося закріплення всієї інформації у формі квест гри, кожен з роїв отримав свою карту, згідно котрої вони повинні були пройти п’ять станцій, на кожній було передбачено свої випробування. Кожна станція отримала свою кодову назву, завдяки чому учасники могли налаштуватись на кожне випробування.

1) Санітарна (вибрати одного з учасників свого рою, надати першу медичну допомогу, накласти шину, та згуртовано підняти та перенести від річки на гору на ковдрі).

2) Творча (намалювати роєм символ волонтерства).

3) Інтелектуальна (відповісти на одне з питань, що висвітлювалися напередодні у презентації, відеоматеріалі, грі, та обговорювалися під час дискусії).

13407087_1081652585214369_920349271106505391_n4) Братерська (потрібно було всім роєм присідати «пістолетом»,  з піднятою горизонтально перед собою ногою, спираючись на плече партера та підтримуючи один одного, зараховувалось лише коли всі одночасно присідали та підіймались, не торкаючись піднятою ногою землі).

5) Прифронтова (були показані деякі самі неочікувані предмети, рою було потрібно вирішити, як кожен предмет може бути використаний у надзвичайних ситуаціях).

Вся квест гра оцінювалася за трьома показниками: швидкість, якість та кількість. На кожному етапі рої не тільки згуртовано приймали рішення, але і знаходили нестандартний вихід з положення. Так, наприклад, одна з команд під час гри пройшла випробування не згідно своєї карти, а за чергою розташування, у зв’язку з чим їм прийшлось знову проходити одне із змагань. Але потрібно зазначити, це їм не завадило прийти другими до фінішу, а за підсумками всієї  гри виграти змагання.

Школа відбулася у дружній, динамічній та веселій атмосфері, всі учасники Школи отримали сертифікати, а найактивніші – призи від ВГО «Поруч» та партнера ТМ «Askold».

Бажаємо всім учасникам Школи волонтерів та організаторам Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») наснаги та натхнення!

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт