Сьогодні відзначають день українських миротворців

15/07/2015

Верховна Рада України, 21 травня 2013 року, одноголосно прийняла Постанову № 292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Українські миротворці ООН. Фото: narodka.com.ua

Українські миротворці ООН. Фото: narodka.com.ua

Починаючи з 1992 року, близько 40 тисяч військовослужбовців Збройних сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях.

За цей час загинуло 50 військовослужбовців, які, безперечно, заслуговують на вшанування на державному рівні та назавжди залишаться в пам’яті українського народу, пише Вікіпедія.

Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак від імені командування Збройних сил України та від себе особисто привітав миротворців із професійним святом, інформує прес-служба Міноборони.

«Коли покликав час, ви стали на захист миру та спокою в Афганістані, Іраку, Югославії, Ліберії, Лівані й Анголі та багатьох інших країнах, що потребували допомоги. Вашу сміливість та готовність прийти на поміч з вдячністю пам’ятають жителі різних континентів.

Сьогодні, коли біда прийшла на рідну землю, усі наші військовослужбовці стали на захист миру на сході України», – йдеться у вітанні.

Полторак зазначив, що щиро вдячний миротворцям за відданість та самопожертву. Він побажав миру та злагоди їм та їхнім родинам.

zik.ua