«Світові війни та Україна у пошуках власної ідентичності, 1914-1954» лекція історика Джорджа Лайбера (США)

06/07/2016

Kennan Institute Kyiv Office (1) 5 липня в офісі Програми імені Фулбрайта відбулася зустріч з американським істориком, професором Джорджем Лайбером. Зустріч була присвячена обговоренню останньої книжки дослідника, грунтовному дослідженню історії України – «Світові війни і творення модерної України (1914-1954)» (Торонто, 2016).

Між 1914 та 1954 роками на україномовних теренах Східної та Центральної Європи сталося майже 15 мільйонів смертей. У концепції історика Тімоті Снайдера землі сучасної України це частина “кривавих земель”- місце воєн, масових вбивств, голоду, широкомасштабних евакуацій та вимушених міграцій, місце зіткнення між нацистськими та радянськими режимами.

Робота історика присвячена дослідженню масового насильства на території України у ХХKennan Institute Kyiv Office (2) столітті. Перша та Друга Світові війни, Голодомор та Голокост на думку Лайбера зіграли вирішальну роль у формуванні сучасної (post 1945-, 1991- ) України.

Події першої половини ХХ століття інституціалізували  національну ідентичність українців і  перетворило україномовних мешканців Східної та Центральної Європи на тих, хто усвідомлював себе як українців.

Джордж Лайбер  – науковець, професор історії Алабамського університету в Бірмінґемі. У минулому – спостерігач ОБСЄ під час президентських (2010)
та парламентських (2012) виборів в Україні. Автор книжок: «Олександр Довженко: життя в радянському кінематографі» (2002), «Радянська національна політика, урбанізація та зміна ідентичностей в Українській РСР (1923-1934)»  (1992), «Світові війни і творення модерної України (1914-1954)». У співавторстві з Анною Мостович в Українському інституту наукових досліджень Гарвардського університету був випущений анотований бібліографічний покажчик “Nonconformity and Dissent in the Ukrainian SSR, 1955-1975: An Annotated Bibliography (Harvard Ukrainian Research Institute, 1978)“.

Наукові інтереси: історія Східної Європи та Радянського Союзу, історія пост-радянських країни, демократизаційні процеси,  історична пам’ять, теорії нації та націоналізму.

Джордж Лайбер член наукових товариств – American Historical Association (AHA), Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies (ASEEES),  Association for the Study of Nationalities (ASN).

Захід відвідав волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.
Мова зустрічі – англійська.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт