Тренінги з партисипації та комунікації для громад Донбасу

16/01/2017
IMG_2199В рамках проекту «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» консультанти Міжнародної організації з міграції  – експерти ВГО «Поруч» Марія Тищенко, Яна Брик, Ганна Скитьова провели дводенні тренінги в громадах Костянтинівки, Лисичанська, Бахмута, Сєвєродонецька, смт.Борівського, Дружківки, Краматорська та Святогірська. Проект реалізується за фінансування Уряду Японії та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Дводенний тренінг «Ефективні комунікації та партисипація»  впродовж періода листопад – грудень  2016 року включав кейси, симуляційні ігри, активності. Способи комунікацій громади-влади і бізнесу представники ініціативної групи дізнались з практичних вправ та ігор «Громадські слухання», «Щаблі влади» тощо. Учасники вчились обирати лідера, виявляли способи управління, спілкуючись між собою за певною схемою, проявляли уміння налагоджувати комунікативні зв’язки.

Учасники ініціативних груп дізнались про стратегію розвитку громади, шляхи інтеграції та залучення внутрішньо переміщених осіб, етнічних меншин та людей із інвалідністю до активного суспільного життя.

Ініціативні групи проаналізували потреби своїх громад, чинну взаємодію із місцевою владою та обговорили успіхи та складнощі соціальних проектів, які вони реалізували. Експерти МОМ віддали перевагу інтерактивним методам роботи та неформальному підходу до навчання.

 Відгуки учасників:

«Ви долаєте перешкоди в наших душах».
(учасниця тренінгу м.Краматорськ)

«Вирішення місцевих проблем можливо через згуртування громади та взаємодії з владою»
(учасник тренінгу в м. Лисичанськ)

«Громада – це сила. Потрібно бути активним громадянином, можу робити зміни в моїй громаді».
(учасниця тренінгу в м. Дружківка)

Із отриманими знаннями та навичками ініціативні групи вже розпочали підготовку планів розвитку своїх громад.

Проект продовжує фінансову підтримку соціальних ініціатив у восьми громадах, які стали його бенефіціарами. Минулого року коштом проекту у Бахмуті, Святогірську, Краматорську, Борівському, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Дружківці та Костянтинівці було відновлено низку об’єктів соціальної інфраструктури, а також придбано обладнання та необхідні матеріали для запропонованих громадами заходів соціального згуртування. Цього року громади провели роботу з соціальної інтеграції, цікаві майстер-класи, виставки творчості, концерти, тематичні круглі столи, відкрили кімнати психологічного розвантаження, де професійні психологи надають індивідуальну допомогу, а також проводять групові тренінги із подолання стресу, тривожності, розвивають навички ефективного спілкування, створюють мотивацію для особистісного розвитку.

Проект триватиме до березня 2017 року та охопить 20 громад, мешканці яких відвідуватимуть відремонтовані об’єкти соціальної інфраструктури та братимуть участь у заходах соціального згуртування.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт