Цикл документальних роликів «Нариси древнього міста»

15/04/2015

Життя сучасної молоді проходить за екраном електронного девайсу в мережі Інтернет, і це вже давно не новина. Однак за саме за таких умов погіршується не лише їхнє здоров’я, але й страждає пам’ять. Зокрема,живучи у вік інформаційних технологій, ми вже не сприймаємо велику за обсягом інформацію – не читаємо довгих праць,товстих книжок тощо. І як наслідок – не знаємо навіть історії власного міста.

Сучасні  дослідники все частіше повертаються до детального вивчення історії Києва, однак постійно забувають, що оформлюють свої роботи у занадто науковому стилі. Відтак вони не є популярними і не відносяться до класу масової літератури, у той же час як несуть цікаву та важливу інформацію, яку, на жаль, засвоює лише вузьке коло спеціалістів чи істориків-любителів. Прочитавши подібні джерела, ми хочемо виокремити найцікавіші факти та показати, як їх сприймає звичайний киянин, якому дуже часто немає діла до детального заглиблення в історію. Невеликий за тривалістю ролик як форма подачі матеріалу найбільше відповідає нашим вимогам, бо це дає можливість доступно розкрити цікаві теми з історії міста.

 

Головна ідея проекту

Створити цикл фільмів зручного комбінування про історію та сьогодення Києва у формі, яка буде доступною для понятійного апарату молоді.

 

Актуальність проекту

Освітній характер нашого проекту має під собою намір донести широкій аудиторії ключову інформацію. Порівняно з іншими вітчизняними проектами ми не використовуємо науковий стиль та намагаємося уникати сухих цифр та фактів – це ще один крок до порозуміння з глядачем. Новизна проекту полягає в тому, що в ній зроблено не узагальнений погляд на розвиток Києва, а виокремлено цікаві моменти, події, факти, про які зазвичай мало розповідають, але які зазвичай дуже цікавлять новачків у плані вивчення історії.

 

Мета проекту

Висвітлення значення плеяди діячів для суспільно-політичного, мистецького, економічного розвитку міста  ХVIII – ХХ століть. Як наслідок – спроба відновлення культури пам’яті на сучасному українському медіапросторі. Проект мусить встановити ідеали, на які молоді варто рівнятися і щодо яких молодь немає неприязні, бо ж ці ідеали не будуть «затертими».

 

Основні етапи проекту

Перший етап – написання сценарію сюжетів, зйомка на локаціях, озвучування в студії,монтаж матеріалу.

Другий етап – розповсюдження роликів. Це можуть бути як соціальні мережі, так і екскурсійні бюро, туристичні агенції (внутрішній туризм), українські телеканали (є частковий досвід), музеї Києва, монітори на станціях метро тощо.

 

Основні очікувані результати

Практичне значення результатів полягає в тому, що вони мають бути використані для популяризації історичної інформації серед школярів та студентів, які нині витрачають мало часу на подібні речі.

 

SWOT-аналіз проекту

Сильні сторони Вади, слабкі сторони
Проект має доступну форму, однак містить серйозну наукову інформацію спрощеного характеру. Це робить роботу унікальною та корисною не лише для туристів, але й для корінних мешканців. На українському телебаченні вже були подібні проекти, які характеризувалися гарною підготовкою водночас будучи дуже суб’єктивними та занадто науковими.  Аудиторія таких проектів дуже вузька.
Опції, можливості Труднощі, загрози
В ході дослідження відкриваються інші сторони київської історії: історичні несправедливості, втрати, забуті персоналії і досягнення. Може бути порушено питання їх реабілітації. (Наприклад, нами була зроблена ініціатива поновлення в пам’яті киян імені А.Струве) Слабкі технічні можливості команди.

 

Потреби проекту:

 

Фінансові ресурси:

  • Відеокамера (дзеркальний фотоапарат)

  • Накамерний мікрофон (радіопетличка ведучого)

  • Оплата послуг студії звукозапису.

Всього: 50 тис.грн

 

Інтелектуальні ресурси:

  • Дослідники Києва, мовознавці

 

Організатори:

Румянцев Олександр, студент 4 курсу Київського національного економічного університету, відеоблогер, досвід роботи в галузі відео зйомки та монтажу – 10 років

Єкименко Олексій, студент 5 курсу Національного авіаційного університету, журналіст, сценарист,досвід участі в подібних проектах – більше 5 років.

 

Прототипи запланованих роликів можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJOrpPW1ALUDsnmtj3BewsZZ-ayd3VOVv

 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт