26–28 травня 2016 року у стінах Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи Спілки дослідників вищої освіти України та науково-популярного сайту “Освітні тренди” відбулася II міжнародна конференція “Креативна деструкція”: інноваційні практики в академічних дослідженнях та викладанні.
Співорганізаторами заходу виступили:
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
- Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (Кафедра політичної економії)
- Дослідницька мережа Ukrainian Scientists Worldwide /Українські науковці у світі/
- Студентський Інтернет-журнал Освіта та …
- Громадська організація ПОРУЧ
Учасники конференції – науковці та викладачі з різних регіонів України – ділилися власним досвідом застосування інноваційних практик у навчанні, дискутували щодо проблем і перспектив розвитку інновацій в університетському середовищі. Конференція зосередилася на успішних інноваційних та інституційних кейсах університетської діяльності, першочергову увагу було приділено аналізові прийняття рішень, успіхам і викликам у впровадженні нововведень на мезо- і мікрорівні.
Результати власних досліджень представили і експерти ГО «Поруч» – Олександр Длугопольський, Віра Усик, Володимир Сацик, Арсен Келічавий.
26 травня, в рамках конференції, ініціативна група Спілки дослідників вищої освіти України у співпраці з сайтом “Освітні тренди” провели публічне обговорення перспектив імплементації нової моделі державного фінансування вищої освіти в Україні.
Ключовими спікерами круглого столу стали перший заступний Міністра освіти і науки України Інна Совсун, експерт Реанімаційного пакету реформ (блок “Освіта”) Олена Панич, професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету Володимир Бахрушин. Модератором заходу виступив експерт ГО «Поруч», засновник сайту “Освітні тренди” Володимир Сацик. До активних дискусій долучилися учасники та гості конференції, запрошені експерти, молоді вчені, студентство.