Участь Анастасії Бежевець у EUCLID саміті в Хорватії

11/03/2016

Волонтер ГО «Поруч» Анастасія Бежевець ділиться враженнями про участь у міднародному саміті з питань соціальної відповідальності та соціального підприємництва:

Соціальне підприємництво розправило крила:

EUCLID Саміт Загреб, Хорватія

111Я вдячна Державному департаменту США і Університету штату Індіана за надану можливість взяти участь у EUCLID саміті на вищому рівні в Загребі, Хорватія.

Якщо узагальнити: саміт організований як можливість дізнатися про поточні тенденції в секторі благодійних та соціальних підприємств по всій Європі. Були можливості для отримання “ноу-хау” знань, які сприяють зростанню даного сектору і в цілому стають все більш ефективними.

Вивчивши цю саму тему протягом літа і представивши свої власні ідеї, я знаходжу цю подію дуже корисною. Це був ще один захід, який змусив мене цінувати розмаїття в Європі і можливість обмінюватися ідеями.

Графік заходу був розроблений таким чином, щоб кожен міг відвідувати майстер-класи, які були найбільш корисними. Ось мій особистий топ подій:

1. Соціальне підприємство як нове явище:

Соціальне підприємництво є досить новою моделю. Від мікро-фінансування, ініціатив різноманітності або чесної торгівлі, соціальне підприємство прагне використовувати бізнес для вирішення соціальних проблем. Його краса полягає в тому, що воно дозволяє людям вирішувати більш широкі питання, направлені на благодійні цілі, і крім того бути неурядовою альтернативою для змін.

Було ясно від хорватських спонсорів і підприємців, що соціальне підприємство – це зростаюче явище. У своїй вступній промові Мирка Джозіц, начальник міського управління з питань економіки, пояснила, як хорватський уряд все більше і більше інвестує в соціальне підприємництво за допомогою освіти, прозорості і фінансів. Вона наголосила на важливості освіти в забезпеченні того, щоб майбутні покоління бачити соціальне підприємство як життєздатний варіант кар’єри.

Ця оцінка не є унікальною для Хорватії, світ приходить до думки, що люди можуть робити соціальні зміни, і вони можуть робити це професійно і ефективно

2. Життя у 2020 році:222

Перше, що потрібно відзначити, що залишилося усього 4 роки! Тим не менш, ключовий спікер Джульєтта Корнфорд представила дуже оптимістичу позицію щодо бізнесу і соціальних підприємств, які розпочали або розпочнуть свою діяльність до цього часу.

Тенденції показують, що підприємства все більше і більше зацікавлені в корпоративній соціальній відповідальності та соціальному впливі. Було доведено до уваги, що Innocence Smoothie Company жертвує 10% усіх своїх доходів у благодійну діяльность. З огляду на його великі доходи і постійне розширення, ця сума є значною.

Крім того, законодавство розвивається таким чином, що від компаній вимагається думати про соціальні наслідки їх рішень. Позиція Джульєтти в тому, що вже у 2020 році різниця між підприємствами і соціальними підприємствами буде незначною, так як обидва об’єкти будуть розглядатися у якості вирішення соціальних питань.

Цей зсув матиме реа333льний вплив на суспільство, це могло б допомогти вирішити такі проблеми, як догляд за людьми похилого віку, догляд за дітьми і зміни клімату.

Одну річ я знаю напевно, соціальне підприємництво вже розправило крила  і до 2020 року зростання  у цьому секторі буде вельми помітним.

3. GSEI випускники

Звичайно, одним з основних моментів поїздки була зустріч з деякими з випускників Global Social Entrepreneurship Institute. Це здорово знати, що ми знайшли друзів на все життя.

Для того, щоб знайти більш детальну інформацію про саміт, можна відвідати сайт www.euclidnetwork.eu

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт