Волонтер ГО «Поруч» Анастасія Бежевець ділиться враженнями про участь у міднародному саміті з питань соціальної відповідальності та соціального підприємництва:
Соціальне підприємництво розправило крила:
EUCLID Саміт Загреб, Хорватія
Я вдячна Державному департаменту США і Університету штату Індіана за надану можливість взяти участь у EUCLID саміті на вищому рівні в Загребі, Хорватія.
Якщо узагальнити: саміт організований як можливість дізнатися про поточні тенденції в секторі благодійних та соціальних підприємств по всій Європі. Були можливості для отримання “ноу-хау” знань, які сприяють зростанню даного сектору і в цілому стають все більш ефективними.
Вивчивши цю саму тему протягом літа і представивши свої власні ідеї, я знаходжу цю подію дуже корисною. Це був ще один захід, який змусив мене цінувати розмаїття в Європі і можливість обмінюватися ідеями.
Графік заходу був розроблений таким чином, щоб кожен міг відвідувати майстер-класи, які були найбільш корисними. Ось мій особистий топ подій:
1. Соціальне підприємство як нове явище:
Соціальне підприємництво є досить новою моделю. Від мікро-фінансування, ініціатив різноманітності або чесної торгівлі, соціальне підприємство прагне використовувати бізнес для вирішення соціальних проблем. Його краса полягає в тому, що воно дозволяє людям вирішувати більш широкі питання, направлені на благодійні цілі, і крім того бути неурядовою альтернативою для змін.
Було ясно від хорватських спонсорів і підприємців, що соціальне підприємство – це зростаюче явище. У своїй вступній промові Мирка Джозіц, начальник міського управління з питань економіки, пояснила, як хорватський уряд все більше і більше інвестує в соціальне підприємництво за допомогою освіти, прозорості і фінансів. Вона наголосила на важливості освіти в забезпеченні того, щоб майбутні покоління бачити соціальне підприємство як життєздатний варіант кар’єри.
Ця оцінка не є унікальною для Хорватії, світ приходить до думки, що люди можуть робити соціальні зміни, і вони можуть робити це професійно і ефективно
2. Життя у 2020 році:
Перше, що потрібно відзначити, що залишилося усього 4 роки! Тим не менш, ключовий спікер Джульєтта Корнфорд представила дуже оптимістичу позицію щодо бізнесу і соціальних підприємств, які розпочали або розпочнуть свою діяльність до цього часу.
Тенденції показують, що підприємства все більше і більше зацікавлені в корпоративній соціальній відповідальності та соціальному впливі. Було доведено до уваги, що Innocence Smoothie Company жертвує 10% усіх своїх доходів у благодійну діяльность. З огляду на його великі доходи і постійне розширення, ця сума є значною.
Крім того, законодавство розвивається таким чином, що від компаній вимагається думати про соціальні наслідки їх рішень. Позиція Джульєтти в тому, що вже у 2020 році різниця між підприємствами і соціальними підприємствами буде незначною, так як обидва об’єкти будуть розглядатися у якості вирішення соціальних питань.
Цей зсув матиме реальний вплив на суспільство, це могло б допомогти вирішити такі проблеми, як догляд за людьми похилого віку, догляд за дітьми і зміни клімату.
Одну річ я знаю напевно, соціальне підприємництво вже розправило крила і до 2020 року зростання у цьому секторі буде вельми помітним.
3. GSEI випускники
Звичайно, одним з основних моментів поїздки була зустріч з деякими з випускників Global Social Entrepreneurship Institute. Це здорово знати, що ми знайшли друзів на все життя.
Для того, щоб знайти більш детальну інформацію про саміт, можна відвідати сайт www.euclidnetwork.eu