Участь ВГО «Поруч» у програмі Study Tours to Poland (STP)

09/05/2017

З 19 по 29 квітня у місті Новий Сонч, Малопольського воєводства волонтер ВГО «ПОРУЧ» Гиренко Христина прийняла участь у програмі Study Tours to Poland (STP).

Study Tours to Poland (STP) – це навчальні візити до Польщі для студентів, молодих фахівців і професіоналів з країн Східної Європи. Під час візитів учасники мають можливість познайомитися з Польщею і обмінятися досвідом в області демократичних і ринкових перетворень, побудови держави права, розвитку місцевих громад та громадських ініціатив.

STP були засновані в 2004р. і є частиною програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Перетворення в регіоні» – RITA, що реалізується з 2000 року Фондом «Освіта для демократії».

Головна мета програми – допомогти учасникам стати свідомими громадянами з активною життєвою позицією. Особлива роль  ознайомлювальних поїздок STP полягає у вивченні діяльності неурядових організацій та їх ролей в сучасному суспільстві.

STP проводяться за сприянням польських неурядових організацій, які мають досвід у здійсненні міжнародних проектів і відповідні контакти з іноземними партнерами, органами місцевого самоврядування і центральної державної адміністрації.  Приймаючою стороною даного візиту учасників програми виступила організація Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności.

У рамках проекту STP Гиренко Христина ознайомилася з польською культурою, історією, побутом, традиціями, з організацією навчального процесу, різними формами суспільної діяльності студентів, культурним життям вищих навчальних закладів в Польщі. Цікавим та корисним став візит у Бюро неурядових організацій. Дієвий механізм функціонування громадських організацій у Польщі, який полягає у тому, що місцева влада виділяє кошти для бюро та розподіляє на суспільні сфери, а бюро у свою чергу проводить конкурс для неурядових організацій. Успішні проекти неурядових організацій отримують фінансування від бюро та право реалізувати свої проекти. Громадські організації мають вплив на владу та велике значення для розвитку громадянського  суспільства.

Під час візиту до Польщі учасники програми також відвідали редакції газет і журналів,  телевізійних каналів, зустрічі з журналістами та ознайомилися з механізмом функціонування польської економіки в умовах вільного ринку.

Особливо запам’яталася зустріч з місцевою владою – депутатами та мером міста. Темами зустрічі з місцевими депутатами були: функціонування БЮДЖЕТУ УЧАСТІ у Новому Сончі, фінансування з місцевого бюджету (за рахунок інвестицій фондів ЄС) для стимулювання соціального підприємництва. Зустріч з мером міста була не менш цікавою, під час якої учасники програми були поінформовані про актуалізацію екологічних проблем та заходів їх мінімізації, що підкреслює важливість сталого розвитку у Польщі.

Програми ознайомлювальних поїздок включають в себе: практичні заняття, презентації, лекції та дискусії. Творчий підхід учасників поїздки до отримання інформації забезпечується також за рахунок взаємодії з іншими членами групи – активними й відкритими людьми. Програма сприяє поглибленню інтеграції молоді зі Східної Європи, оскільки дозволяє краще пізнати не тільки Польщу, а й сусідні країни, що є пріоритетом і важливою складовою даного проекту. У кожній групі, яка бере участь в поїздках STP, обов’язково є представники Білорусії, України, Молдавії, а також Російської Федерації.

За словами нашого волонтера Гиренко Христини: «STPчудова можливість відчути на собі принади польського життя протягом незабутніх 10 днів, поринути у всі сфери життя та здобути цінний досвід в імплементації різних інструментів впливу та взаємодії з владою. Функціонування неурядових організацій у Польщі – є гарним прикладом для України у формуванні активного свідомого суспільства.»

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт