Українці скептично ставляться до власних можливостей впливати на рішення місцевої влади, – опитування

24/07/2015

Більшість населення України досить скептично ставиться до власних можливостей впливати на рішення місцевої влади. Такі результати соціологічного дослідження, яке провела  Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Формування політики, ґрунтованої на фактах, в сфері місцевого самоврядування в Україні» спільно з Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень (NІBR) та Норвезькою Асоціацією місцевих і регіональних влад (KS).

Участь у проекті також взяла волонтер ГО “Поруч” Засадко Валентина.

Опитування проводилося в червні-липні 2014 року в 11 містах-обласних центрах та у 9 містах обласного значення. У кожному місті було опитано по 100 осіб. Таким чином, загальна вибірка склала 2000 осіб.

Про відсутність можливостей контролю місцевої влади повідомили більше 77% опитаних. Лише 15,5% респондентів заявили про наявність своїх можливостей здійснювати влив на рішення місцевих органів влади. Близько 1% опитаних відмовилися відповідати на зазначене запитання, 6,3% – завагалися з відповіддю.

1

Невпевненість населення у результативності власних дій і можливостях впливати на процеси прийняття рішень на місцевому рівні певним чином пов’язана з тим, що громадяни вважають, що органи місцевого самоврядування мало враховують їхню думку. Більше половини опитаних вважають, що їхня думка не буде врахована місцевою владою при ухваленні рішень. Досить ве- ликою виявилася частка й тих, хто сумнівається у здатності влади брати до уваги думку меш- канців міста – майже 30%. І лише 15,7% респондентів висловили впевненість, що місцеві органи влади повністю чи частково дослухаються до їхньої думки при ухваленні рішень.

auc.org.uasitesdefaultfilesnorukrout.pdf - Google Chrome

За підсумками проекту видано аналітичний звіт, ознайомитися з яким можна за посиланням http://auc.org.ua/sites/default/files/norukrout.pdf

Прес-центр “Поруч”

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт