6-10 серпня за організації ВГО «Поруч» та «International Center for Intercultural Research, Learning and Dialogue» (ICIRLD) в Україні було втілено міжнародний проект, що мав назву «Digital Storytelling Workshop – Artistic self-portrait of Young Ukrainians».
Подія відбулася в рамках програми «Step Beyong Travel Grant» Європейської культурної фундації та за підтримки Фонду «Відкрите суспільство».
Партнерами проекту в Україні також виступили громадська організація «Educatio», Факультет економіки та управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, науково-популярний сайт Освітні тренди.
Ті-брейки під час проведення всіх заходів та подарунки учасникам забезпечила торгівельна марка «Askold».
Для участі у воркшопі на сторінках ВГО «Поруч» та соціальної мережі «Facebook» був проведений конкурс, за результатами якого було відібрано 12 учасників найбільш вмотивованих учасників, з кожним із яких фасилітатори – Kasia Kowalska та Ana Farelo – працювали протягом усього воркшопу. Таким чином, у проекті взяли участь молоді активісти з усієї України, а також волонтери ВГО “Поруч”: Гиренко Христина, Олена Лісічкіна-Мельник та Тітов Ігор. Учасники заходу засвоювали новий спосіб розповіді історій, що базується на закадровому озвучуванні та підкріпленні відеоматеріалом: набором картинок або короткими вставками з різних відео.
Воркшоп мав 4 етапи: написання власної історії, запис звуку та відбір матеріалу для відео, монтаж відео, показ.
На першому етапі кожен з учасників мав розробити власну історію. Процес написання базувався на методології від більшого до меншого, тобто учасники спочатку робили великий за об’ємом текст, а потім зменшували його до формату 3-4 хвилин.
Другий етап передбачав, що кожне відео має відображати суть тексту. Таким чином учасники могли вибрати або з власних фотознімків, або з картинок інтернету наповнення для кожного відео, щоб підкреслити переживання та емоції при перегляді матеріалу.
Третій етап був більш технічний, оскільки на ньому збиралися до купи результати попередніх етапів, і на виході кожен учасник мав відео для останнього етапу.
Завершенням був показ відео кожного учасника для оцінки та відгуків всіх інших учасників воркшопу. Але як наголошують фасилітатори проекту головне не створення відео, а сам процес, що допомагає краще засвоїти технологію та формат “Digital Storytellyng”.
11 серпня в рамках воркшопу «Digital Storytelling Workshop – Artistic self-portrait of Young Ukrainians» відбулася сесія нетворкінгу, яку відвідали представники українських громадських організацій, вищих навчальних закладів державних інституцій.
Метою заходу було налагодження стійких та довготривалих партнерських зв’язків між представниками українських та міжнародних організації з метою реалізації спільних молодіжних проектів.
Учасники нетворкінгу поділилися кращими практиками, інструментами та методиками в роботі з молоддю, ознайомилися з міжнародними проектами організації ICIRLD, до яких може долучитися українська молодь. Також, було обговорено питання подальшого співробітництва та можливості запровадження формату “Digital Storytelling” у навчанні.