Відкрита лекція філософа Бориса Будена “When is Ukraine today?”

23/09/2016
IMG_216 вересня у конференц-залі Національного музею Тараса Шевченка відбулася заключна лекція програми «Перемоги переможених».

Лекція Бориса Будена закриває серію публічних дискусій проведених під час дії виставки. Лекторій програми включав лекції українських та міжнародних експертів у галузі філософії, соціології, політології та історії. До публічних виступів долучилися: мистецтвознавиця Олена Вогман, соціолог і філософ Ольга Шпарага, політолог Михайло Мінаков, соціолог Кирило Ткаченко та художники Лада Наконечна, Нікіта Кадан, Іван Мельничук та багатьох інших.

Борис Буден (нар. 1958 у Гарешниці, Хорватія) — хорватський філософ, письменник, перекладач, фахівець із соціальної теорії перекладу, дослідник постсоціалістичних суспільств; живе і працює в Берліні.

У своєму виступі Борис звертається до визначення поняття ідентичності, пам’яті, колективної пам’яті, політик пам’яті та розуміння історичного процесу у світлі різних ідеологічних позицій.

Зокрема лектор звертається до робіт Френсіса Фукуями («пост історія»), Едварда Саїда («Орієнталізм», 1978), Пітера Новіка («The Holocaust and Collective Memory», 1999), Юргена Хабермаса та Йоханнеса Фабіана («Time and the Other: How Anthropology Makes Its Object», 1983).

Українською мовою вийшла його книга: Борис Буден. Зона переходу: Про кінець посткомунізму. Пер. з нім. Н. Ваховської — Київ: Медуза, 2013.

FotorCreated1FotorCreated2Вибрані публікації :

Борис Буден: «Мы живем в утопии без общества, а не в обществе без утопии»

Борис Буден: «Альтернативу формулюють не інтелектуали, а люди в ході політичної боротьби».

Про ідеологію «перехідного суспільства». Уривок із книги Зона переходу: Про кінець посткомунізму.

Борис Буден. Красный бархат.

Тарас Саламанюк. Кінець кінця. Рецензія на книгу Бориса Будена «Зона переходу».

Модератор заходу: Євгенія Бєлорусець, художниця, громадська активістка, перекладачка, фотограф, засновник літературно-художнього часопису «Простори», організатор проекту “Перемоги переможених”.

Лекція зібрала більше ніж 70 слухачів.

Проект здійснено за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні та Міністерства закордонних справ Німеччини.

Мова заходу англійська з перекладом.

Захід відвідав волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.
 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт