19 травня 2016 р. у КНУ імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з німецьким політологом, фахівцем з демілітаризації Андреасом Хайнеманом-Грюдером.
Доктор Хайнеман-Грюдер – дослідник з Інституту політології при Боннському університеті імені Фрідріха Вільгельма, член наукової ради Німецького фонду вивчення проблем світу та Німецької асоціації політичних наук.
Основні напрямки його дослідження – вивчення проблем миру і врегулювання конфліктів, а також процесів трансформації суспільств.
Стаття доктора Хайнемана-Грюдера для журналу “Форум новейшей восточноевропейской истории и культуры” №2, 2015 р. – Разрядка, сдерживание или смена режима? Уроки украинского конфликта для внешней политики Германии и Евросоюза.
Зустріч організована Політклубом КНУ.
Захід відвідав волонтер ГО “Поруч” Роман Неколяк.
Виступ доктора Хайнемана-Грюдера присвячений визначенню характеру політичному режиму у сучасній Росії та його впливу на світову політику.
Упродовж лекції були обговорені наступні питання : Що схожого між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним? Які паралелі між Росією сьогодні та Російською Імперією напередодні Першої світової війни? Війна як засіб мобілізації населення та утримання влади. “Донбас – новий Афганістан” – як програш Росії у війні на Сході України пришвидшить розкол і падіння її політичних еліт. Чи може РФ розколотися на кілька незалежних держав зважаючи на релігійну, мовну та етнічну різноманітність? Як західні політологи оцінюють живучість путінського режиму? Якими для Європи і світу будуть наслідки ймовірного падіння путінського режиму? Чи можна довіряти даним екзитполів в Росії?
На думку доповідача є чотири можливі сценарії майбутнього розвитку політичного режиму в РФ :
- Революція.
- Путч силовиків є малоймовірним тому що військові та силові структури РФ не мають власної політичної ідеології.
- “Медведівська” контрольована лібералізація.
- Радикалізація путінського режиму.