«Війна пам’яті»: відкрита лекція Олександра Еткінда в Києві

10/06/2016

IMG_46937 червня в Інституті соціальної та політичної психології НАПН України відбулася зустріч з Олександром Еткіндом.

Олександр Еткінд – історик, культуролог, літературознавець, кандидат психологічних наук, професор Кембриджа і Європейського університету у Флоренції, дослідник історії психоаналізу в Росії.

Олександр Еткінд очолював дослідницький проект “А Memory War: Cultural Dynamics in Russia, Poland, and Ukraine” (“Війна пам`яті. Культурна динаміка в Росії, Польщі й Україні”) який був присвячений вивченню історії Східної Європи у ХХ столітті. Проект отримав грантову підтримку від HERA (Humanities in the European Research Area).

Наукові інтереси – історична пам’ять, внутрішня колонізація, історична політика, історія культури.

У 2016 р. вийшла в світ нова книга Олександра Еткінда “Криве горе: Пам’ять про непохованих”.  В Росії та за кордоном Еткінд відомий як автор: Ерос неможливого. Історія психоаналізу в Росії (1993);  Хлист. Секти, література і революція (1998); Тлумачення подорожей. Росія і Америка в травелогах та інтертекстах (2001); Внутрішня колонізація. Імперський досвід Росії (2013); Світ міг бути іншим: Вільям Булліт (2014).

В якості запрошеного спікера також виступив Георгій Касьянов – історик, доктор історичних наук, професор, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ, професор кафедри історії Києво-Могилянської академії. Директор освітніх програм Міжнародного фонду «Відродження».

Наукові зацікавлення: новітня історія України, інтелектуальна історія, історія ідей, історична політика, теорії нації та націоналізму.

Автор книг «Українська iнтелігенція 1920-30-х років: соціальний портрет та історична доля» (1992), «Українська інтелігенція на рубежі XIX-XX ст.: Соціально-політичний портрет» (1993), «Iсторiя України: нове бачення» (1996), «Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-80-х років» (1995), «Теорії нації та націоналізму (1999), «До питання про iдеологiю ОУН» (2003). Співавтор ряду колективних праць з історії України.

Захід відвідав волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.

Эрос невозможного. История психоанализа в России Кривое горе. Память о непогребенных Александр Эткинд. Внутренняя колонизация. Имперский опыт России (1)

53bbcdc41f14c048235471

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт