Виконавчий директор ГО “Поруч” вивчатиме досвід Швеції у сфері сталого розвитку

13/07/2015

IMG_1514Виконавчий директор Громадської організації “Поруч” Марія Тищенко стала учасником програми розвитку молодих фахівців 2015, на курсі “Сталий розвиток. Державне управління”, яка  проходила в університеті міста Мальме, Швеція. Навчальна програма, розроблена для створення нових мереж, передачі знань і практик для підвищення прозорості, ефективності у сфері сталого розвитку, державного управління в країнах ЄС, включаючи країни східного партнерства.

Країна Швеція пройшла шлях від бідного аграрного суспільства до високорозвинутої держави, якій присвоюють високі рейтинги в питаннях гендерної рівності, соціальної відповідальності та конкурентоспроможності.

Політика держави направлена на добробут родини, зокрема на доступний догляд за дітьми, що впливає на народжуваність в країні.  Батьки мають право на 480 днів оплаченої відпустки в зв’язку з народженням дитини. – Заробітна плата жінки в середньому складає 93% від «чоловічої» і в багатьох сім’ях домашні клопоти розподілені однаково.  – 80% жінок у віці від 20 до 64 зайняті на ринку праці. Більшість керівників у державних органах влади (муніципалітетах, поліції) – жінки, в складі уряду і парламенту 50%.

Шведська система управління в цілому заснована на принципі децентралізації. Місцеві ради займаються такими питаннями, як планування міста і організація шкільної освіти, а обласні – охороною здоров’я та інфраструктур. Значна увага приділяється освіті. 45% муніципальних бюджетів витрачаються саме на освіту.

«Революція економічних та правових систем України. У той же час, ми розуміємо, щоб вирішувати актуальні проблеми і відповідати вимогам, українці повинні вивчати зарубіжний досвід. Отримані знання, ідеї та поради будуть використані в роботі Марії та, зокрема, в діяльності ГО “Поруч”.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт