Вивчення кращих практик громадянської участі на програмі обміну у США

21/08/2017

This article is also available in English


28 червня – 2 серпня 2017 року активіст Всеукраїнської громадської організації «Поруч» Владислав Дементьєв став учасником програми Study of the United States Institutes (SUSI) за напрямком Civic Engagement (Громадянська участь). Дана програма реалізується Державним Департаментом Сполучених Штатів та адмініструється громадською організацією FHI 360 у партнерстві з Університетом Південної Кароліни. 

Програма зібрала 22 молодих активістів з Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Латвії, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Румунії, Російської Федерації, Словаччини, Франції, Чехії та України.

Загальна мета програми полягає у наданні учасникам огляду процесу формування уряду, суспільства та історії США як громадянами, так і їх об’єднаннями.


Перші чотири тижні являли собою насичену академічну програму в Університеті Південної Кароліни, яка охоплювала такі теми як:

  • демократія та громадянська участь у США;
  • права людини та різноманіття у Сполучених Штатах;
  • інституції США та лідерство у громаді;
  • американські та європейські питання.

Окрім інтерактивних лекції з подальшим обговоренням вищезазначених тем з представниками академічної спільноти, громадськими діячами, міською адміністрацією, програма передбачала також практичні волонтерські активності. Зокрема, учасники долучилися до будівництва будинку в рамках проекту Habitat for Humanity, проводили активності для дітей в Boys and Girls Club, допомогали фасувати продукти харчування для нужденних у Harvest Hope Food Bank, викладали англійську мову у центрі допомоги біженцям.

Також програма передбачала навчальні візити в Будинок адміністрації Штату, Ротарі Клаб міста Колумбії, Музей Штату Південної Кароліни, місцеву телевізійну студію SCETV; Lexington Country Museum, Levine Museum of the New South в м. Шарлотт (Північна Кароліна), громадські організації Charleston Audubon Society та South Carolina Advocates for Epilepsy в м. Чарлстон (Південна Кароліна).

Всі активності проходили у взаємодії з американськими студентами – культурними послами програми – та іншими місцевими мешканцями. Учасники програми долучилися до святкування Дня Незалежності США 4-го липня на Lexington Country Peach Festival, а також проводили час в гостях у американських родин.

В останній, п’ятий, тиждень програми, учасники вирушили у навчальний тур Сполученими Штатами. У Вільямзбурзі (штат Вірджинія), одному з найстаріших міст країни та центру політичних подій, що призвели до Американської революції, учасники познайомилися з колоніальним життям Америки та часами рабства. Наступним містом стала Філадельфія (штат Пенсильванія), Батьківщина Сполучених Штатів, де було підписано Декларацію про Незалежність у 1776 р., та Конституцію США у 1787 р. Учасники відвідали Зал Незалежності, Міську ратушу, Національний конституційний центр, Музей мистецтв.

Яскравим завершенням програми стала фінальна 3-денна конференція у столиці країни, Вашингтоні, де учасники всіх трьох Інститутів (Civic Engagement, Social Entrepreneurship, Environmental Issues) зустрілися разом, поспілкувалися з представниками Державного Департаменту США, дізналися про можливості подальшої співпраці в рамках Нетворкінгу випускників американських програм, а також презентували результати своєї роботи протягом п’яти тижнів – розроблені у командах проекти соціальної дії.

Завдяки зусиллям всіх організаторів та, зокрема, Рея Найта та Аліши Білер, координаторів програми з Університету Южної Кароліни, програма стала чудовою нагодою для створення мережі молодих активістів з Європи та США, що здатні робити зміни в своїх громадах. Учасники познайомилися з американською системою демократії та громадянської участі, розвинули свої лідерські та комунікативні якості та                                                                                 провели чудовий час разом.Організатори програми:

Бюро у справах освіти і культури Державного Департаменту США – пропонує різноманітні програми для іноземних громадян, що бажають відвідати Сполучені Штати з метою культурного, освітнього та професійного обміну.

Посольство США в Україні – адмініструє грантові програми Уряду США в Україні, надає різноманітні види допомоги у формі тренінгів, консультацій та грантів

FHI 360 – некомерційна організація з розвитку людського потенціалу, діяльність якої націлена на покращення життя в громадах, просуваючи інтегровані, локально керовані рішення.

Університет Південної Кароліни – найбільший державний дослідницький університет штату Південна Кароліна, США

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт