Волонтер ГО «Поруч» на конференції присвяченій вшануванню пам’яті жертв Першої світової війни

21/03/2016
Фото ДАУ

Фото ДАУ

15 березня 2016 року Посольство Бельгії в Україні за підтримки Дипломатичної Академії України при МЗС України провело конференцію «Марсель Тірі, бельгійський автобронедивізіон в Україні та сприйняття Першої світової війни в Україні та Бельгії».

Даний захід проходив у рамках офіційної програми «Дні Франкофонії в Україні 2016». Він є частиною програми бельгійського уряду «Зі згадкою заради Миру», яка спрямована висвітлити бельгійську точку зору під час вшанування сторіччя Першої світової війни. Конференцію відвідав волонтер ГО «Поруч» Роман Неколяк.

«Обговорення цих подій може відкрити багато нового для українців та бельгійців. Ми говоритимемо про сторінки історії, які тривалий час залишалися невідомими, оскільки не вписувалися у ідеологізований наратив історії, проте зараз ця правда виходить на поверхню», – зауважив Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні у своєму виступі в Українському кризовому медіа центрі.

За підтримки багатьох українських партнерів, Посольство Бельгії в Україні проводить ряд пам’ятних заходів, конференцій, концертів, студентських змагань з художнього перекладу тощо.

Фото Никита Панисов (Outlook)

Фото Никиты Панисова (Outlook)

Окремої уваги потребує презентація українського перекладу роману Бельгійського письменника Марсель Тірі «Проїздом у Києві», ветерана автобронедивізіону, що відбулася на конференції. Свій перший роман «Проїздом у Києві» Тірі присвятив подіям в Києві у 1917-1918 роках, під час якої письменник перебував у казармі в Свято-Михайлівському монастирі. У цьому романі змальовуються події української революції, наступу Муравйова і більшовицького терору у 1918 році у Києві. Письменники, історики та філологи з України та Бельгії мали змогу обговорити цей роман, бачення України Марселем Тірі та роль війни на Україні в його творі.

Фото ДАУ

Фото ДАУ

У рамках програми вшанування Посольство Бельгії в Україні презентує дві виставки «Бельгійський автобронедивізіон в Україні» (у Свято-Михайлівському монастирі) та «Перша світова війна у загальних рисах» (у Національному військово-історичному музеї України в Києві). Обидві виставки будуть відкриті для відвідувачів до 31 березня 2016 р.

31 березня у Будинку Актора (вул. Ярославів Вал, 7) відбудеться вечір інструментальних і вокальних творів на слова бельгійських письменників-символістів перекладених українською мовою і музику українського композитора Володимира Губи.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт