25-27 березня в м. Чернівці відбулася серія семінарів та інтерактивних тренінгів для активної молоді з різних куточків України. Учасниками програми стали і активісти громадської організації «Поруч» – Христина Гиренко, Анастасія Сулима, Владислав Дементьєв.
Проект реалізовано громадськими організаціями «Молодіжна альтернатива» та «Український Народний дім в Чернівцях» за підтримки фонду NED (National Endowment for Democracy). Тренерами семінарів були Євгенія Олійник та Антон Шкуро.
Метою проекту було встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України; руйнація стереотипів у сприйнятті один одного; формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей та виробити спільне бачення вирішення конфліктів сучасної України; обмін досвідом у громадській діяльності; навчання учасників впливати на владу, змушувати владу чути громаду; встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної суверенної України.
В перший день, 25 березня, відбулося знайомство учасників програми та зустріч з громадськими організаціями м. Чернівці. Також на гостей чекала прес-конференція в будівлі Чернівецької міської ради, під час якої міський голова Олексій Каспрук відповідав на запитання учасників проекту. Крім цього, в Центрі європейської інформації відбувся дискусійний клуб з теми «Децентралізація влади в Україні у процесі євроінтеграції», учасники обмінялися думками щодо прогресу європейської інтеграції на регіональному рівні, визначили кращі практики, а також роль різних груп інтересів (бізнес, молодь, освітяни) у здійсненні європейської інтеграції.
Другий день програми було присвячено управлінню конфліктами. Учасники визначали поняття дискримінації, конфлікту, стереотипу, розповідали про власний досвід стикання зі стереотипами, пропонували шляхи подолання дискримінації, налагодження миру в країні.
Останній день, 27 березня, було присвячено основам проектного менеджменту. Учасники, розділившись на групи, складали власний проект соціальної дії, який вони можуть реалізувати у своїх громадах після повернення додому.
Захід відбувався в надзвичайно дружній та приємній атмосфері, учасники охоче долучалися до запропонованих організаторами активностей, налагоджували контакти з метою подальшої співпраці у реалізації соціальних проектів. Проект показав, що в Україні дійсно багато активної молоді, яка здатна об’єднуватися заради майбутнього своєї країни.